| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Rodinné právo - archivováno

Na vaše dotazy odpovídá Mgr. Ilona Dobrovolná, advokátka specializující se na oblast rodinného práva a majetkových vztahů mezi manžely.
www.dobrovolna.cz
V rámci internetové poradny lze poskytnout pouze obecné informace z oblasti rodinného práva. Postup v konkrétním případě je třeba individuálně konzultovat s advokátkou.
Zodpovězené dotazy [Dalších 6 dotazů >>] 
?
83707

Určení otcovství 
( 18.11.2010 20:48:49 Hanka )

 Jaký je postup při určování otcovství u dítěte, kterému již byl 1 rok? Otec dítěte souhlasí se zapsáním do matriky narození. Děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
Výživné (Monika S.)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
83657

Snížení alimentů 
( 10.11.2010 12:11:38 Kamilka )

 Dobrý den, chtěla jsme se zeptat, zda má můj manžel šanci na snížení alimentů, platí na své dvě děti z předchozího manželství, my máme spolu dvě děti, do dnešního dne si nezažádal o snížení alimentů,ale dnes je finanční situace jiná než byla v době, kdy mu soud vyměřil alimenty a pro naše děti toho moc nezbývá.Má tedy nějakou šanci aby mu soud vyměřil jinou částku. Děkuji za odpověď

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
83480

Výživné 
( 21.10.2010 18:30:04 Iva )

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu u soudu zažádat o předběžné rozhodnutí týkající se výživného, když se otec stále vyhýbá testům DNA a není tedy zatím uveden v rodném listě dítěte. Synovi je již 20 měsíců, jeho otec mě opustil ještě v těhotenství. U soudu je žaloba na určení otcovství, ale vůbec se to nehýbe. Děkuji předem za odpověď

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
83461

Osvojení dítěte 
( 19.10.2010 15:17:38 Honey )

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli k osvojení dítěte musí být návrh podán přes právníka. Děkuji nza odpověd´ Vaše zkušenosti:
re

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
83064

Děti ve vlastní péči 
( 27.8.2010 11:57:07 wellu )

 Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně mé rodiny. Rozešla jsem se s přítelem a máme spolu dvě děti (4 a 9 let). Přítel se již od nás odstěhoval, ale stále tu má trvalé bydliště. Ráda bych měla obě děti va vlastní péči, on s tím souhlasí a také bych ho chtěla vyloučit ze společné omácnosti. Je odstěhovaný pouze týden. Prosím o radu, jak mám nejlépe postupovat a na který úřad se mám s čím obrátit. Děkuji předem za pomoc Vaše zkušenosti:
Ukonceni alimentu?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
83031

Rodinné právo 
( 21.8.2010 12:27:45 Hanka )

 Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Když se mi narodil syn,tak jsem do rodného listu neudala jeho otce,měla jsem strach aby mi ho nemohl vzít.Teď ale když je malému 18měs.,chce být napsán v rodném listě.Chtěla bych poradit,zda by si ho mohl k sobě brá,kdyby se stalo,že bych ho do ordného listu uvedla.děkuji Vám za vaši odpověď

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
83011

Alimenty 
( 18.8.2010 22:48:46 Ika )

 Dobrý den, je mi 18 let a bydlím s matkou. Otec na mě posílá alimenty mé matce, ale chtěla bych, aby alimenty byly posílány na můj účet. Moje matka s tím však nesouhlasí, takže se na ni nemohu obrátit. Z těch peněz mi bohužel matka neplatí to co by měla(školu, jídlo, hygienu,..)vše si platím já(mám brigádu),kromě nájmu(bydlím s matkou). Je možné si někam dojít a zařídit si posílání alimentů na svůj účet sama bez přítomnosti či souhlasu rodičů? Vaše zkušenosti:
názor (marek kraus)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
82913

Kolizní opatrovník 
( 4.8.2010 10:33:50 loooli )

 Dobry den muj dotaz se tyka ohledne kolizniho opatrovnika k me dceri.Muj EX Manzel dal navrh k soudu o poprenni otcovstvi kde udal ze neni otec me dcery a napsal ze otcem je muj soucastni pritel jenze dnes me doslo od soudu ze me dceri byl pridelen nejaky kolizni opatrovnik nechapu tomu proc soud nenapsal ze otcem je muj pritel a pravi otec me dcery.muzete me poradit co to je ten kolzni opatrovnik a jak mam dal postupovat kdyz chci aby soud rozhodl o tom ze muj pritel je otec me dcery....zda se mam odvolat ci co mam delat:)predem dekuji Loooli

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
82778

Jedná se o týrání? 
( 13.7.2010 15:13:17 Doma )

 Dobrý den, před cca. 5 lety jsem se nastěhoval ke své současné manželce. Má syna(12) a dceru(8). Před 4 lety syn kopal sestru do břicha a já jej za to potřestal 5 ranami páskem. Byl to první a poslední fyzický trest za celých pět let našeho soužití. Po většinu času není není třeba děti trestat, jelikoš mám u nich autoritu i bez fyzických trestů. Po tehdejším incidentu byli děti o víkendu u svého otce a ten si všiml modřin od pásku. Nafotil je a nyní nás chce těmito fotkami vydírat a vyhrožuje soudem. Osobně bych se do toho sporu i pustil, ale bojím se jak to dopadne a neradbych, aby děti a žena zůstali sami nebo nedej bože šli děti k otci, ke kterému chodí neradi a bojí se mu to říci. Je možné, abych byl souzen v tomto případě za týrání?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
82747

Výživné na plnoletou dceru 
( 8.7.2010 9:41:47 Marek )

 Dobrý den.Jsem rozvedený,platím výživné na dceru k rukám matky.Dcera studuje střední školu,bude zanedlouho plnoletá a já bych chtěl posílat výživné přímo dceři.Jak mám prosím postupovat? Děkuji za odpověd.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 6 dotazů >>] 

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.