| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Vztekání u dvojčat

28.8.2013 8:51:27   Mgr. Klára Vítková Rulíková
Milá babičko Mirko,

tady je každá rada drahá...
Chápu, že Vás trápí chování Vašich vnoučků, ale můžete být klidná, toto vztekání a hledání si vlastního "místa na slunci" postihuje dvojčata často (nejvíce dvojčata jednovaječná). Podle toho, co píšete (že jsou kluci chytří a ve školce jsou s nimi spokojení) to opravdu vypadá tak, že "ten zlobivější" se snaží upoutat pozornost rodičů a prarodičů a jemu se zdá, že nejlépe to jde právě vztekáním, to se věnujete "jen jemu". Pokud jsou oba dva stejně chytří, tak v tom nemůže vyniknout, ale vynikde prostě někde jinde... Tipla bych si, že to bude ten prvorozený :-).

Jediné, kde bych se bála je to častější bolení hlavičky, ale to už rodiče řeší s neurologem, což je dobře... Bolest hlavy ale může být způsobena třeba i jen tím, že jde právě do boje o pozornost rodičů "po hlavě", takže se natolik "vybudí", že ho z toho může hlava bolet. Je ale dobře to raději konzultovat s lékařem, aby se něco nezanedbalo...

Jak mi kdysi řekla jedna moudrá paní, když jsem si posteskla nad tím, že moje děti se doma perou jako koně (dvojčata a o 2 roky starší syn) a ve školce si je nemohou vynachválit: " Buďte ráda, že jsou ve školce bezproblémoví, horší je to naopak - když máte doma hodné děti a ve školce a škole si na ně stěžují, že jsou to grázlíci..." :-)

Držím Vám i rodičům palce, abyste toto těžké období dětí zvládli a přeji Vám pevné nervy!

Srdečně zdraví

Mgr. Klára Vítková Rulíková
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.