| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nedostatek mléka

23.5.2013 14:31:07   Anička
Dobrý den,
mám 2-měsíčního chlapečka. Již od příchodu z porodnice máme problém s množstvím mléka. Po odchodu z porodnice přibíral jen velmi málo, po kontrole u pediatričky jsme ji začli navštěvovat dvakrát do týdne kvůli převážení, buď nepřibral vůbec nebo hodně málo. Udělali jsme veškerá vyšetření (krev, moč) a syn je v pořádku. Doktorka nám doporučila zavést jeden příkrm (Nutrilon) denně. Jinak kojíme. Zavedli jsme to tak, ale od té doby se dávky vytvořeného mléka zvyšují jen velmi pomalu. Chtěla bych plně kojit, proto jsem zkusila podpořit dvoufázovou odsávačkou Medela - jeden prs nakojím, druhý odstříkám. Příkrm dávám ráno, po tom, co vstaneme, až po kojení. Večer dám z lahvičky odstříkané mléko. Mám speciální lahvičku Medela Calma pro kojené děti (neteče sama, dítě musí sát, ale jde to samozřejmě lépe než z prsu).
Nyní mám mléka už trochu více, tak jsem začala synovi dávat na jedno kojení z obou prsou + večer příkrm, ale stále není mléka tolik, abych mohla příkrm vysadit. Jeden den jsem to zkusila bez příkrmu, ale začala se mu propadat fontanela (pokud vím, je to znak dehydratace). Tak jsem příkrm zase zařadila. Jinak přisává se dobře, pouští se akorát, když ho bolí bříško, trošku se vzteká. Ale už jsme se naučili to překonat a pít dál. Pije cca 15 min, než vypije jeden prs. Pořídila jsem si už i kojeneckou váhu, abych mohla sledovat, zda přibývá na váze. Celkový přírůstek váhy (nahého miminka ráno) je cca 100-150g/týden. Ale stále je drobný (není vůbec takové to puclaté miminko), ale také bych neřekla, že je podvyživený.
Chtěla bych se rozkojit tak, aby nám stačilo mateřské mléko. Můžete mi poradit? Děkuji mnohokrát. Prosím o odpověď i na e-mail.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.