| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Korekce lehké nedoslýchavosti

17.5.2013 15:43:38   Marta
Dobrý den, pozoruji na sobě, že trochu hůře slyším. Většinu času mi to nevadí, ale občas se dostávám do situací, kdy mi to není příjemné. Problémy mám v rušnější společnosti, u několika mých kamarádek (mluví relativně potichu a mají vyšší hlas) a bohužel občas se u mě vyskytnou potíže i v zaměstnání (jednám s lidmi a ne vždy je to v tichém prostředí).
Byla jsem na vyšetření sluchu - ztrátu jsem měla na obou uších v rozmezí 20-40 dB. Těch 40 dB bylo na vyšších frekvencích. Byla jsem odeslána domů s tím, že holt nějakou mírnou vadu sluchu mám a už se s ní nic udělat nedá.
Chtěla jsem se Vás tedy zeptat, jak velká nedoslýchavost se již koriguje sluchadly? Občas mám pocit, že mě to docela omezuje. Paní doktorka tvrdí, že to se mnou ještě tak hrozné není - věřím jí, jenže mám srovnání s mnohem lepším sluchem, a moc dobré mi to nepřijde...je mi 28 let.
Můj otec má středně těžkou nedoslýchavost, která se projevila ale až kolem jeho 50. roku věku. U jeho otce to bylo taktéž. Myslíte, že by za tím mohla být dědičnost?
Děkuji Vám za odpověď, Marta
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.