| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Objekt v nose, který brání dýchání

18.4.2013 21:23:36   Karel
Dobrý den,

moc Vás prosím o radu.

Byl jsem před 14ti dny na septoplastice, kvůli dlouholetému špatnému dýchání nosem (dle vyšetření vybočená přepážka). Bohužel, operace vůbec nepomohla, vše je stále při starém. Předtím jsem měl esovitě vybočenou přepážku, nyní po operaci je prý rovná, ale jak jsem řekl, mám stále stejný problém. Splinty mám již vyndané.

Jelikož tedy septoplastika nepomohla,začal jsem nyní vše detailně zkoumat a narazil jsem na jednu zajimavou a pro mě nepochopitelnou věc, tak se zkouším zeptat zde Vás. Pokud byste mi věc dokázali objasnit, byl bych Vám moc vděčný, už jsem tak trochu zoufalý.

Jde tedy o to, že mám většinu času úplně nebo z drtivé části ucpanou jednu nosní dirku, druhá je v tu chvíli obvykle krásně průchozí, a toto se různě střídá (jednou mám úplně nebo z drtivé části ucpanou levou dirku a pravá je naprosto ok, za pár hodin je to samo od sebe obráceně). Všiml jsem si nyní jedné věci. V dirce, kterou mám ucpanou, je v tu chvíli nějaký podivný objekt, který je "přisátý" na přepážku, a zabírá celý vnitřní prostor nosní dirky. Pak už naprosto chápu, proč skrz tuto dirku nemohu dýchat. Nevím jak ten objekt popsat. Nejlépe bych ho popsal jako obří klíště vyrůstající z vnější strany nozdry, které je přisáté na přepážku(sliznici?) a ucpává tak kompletně celý prostor nosní dirky. Zdá se nafouklý, zřejmě krví?

Co je velice divné je, že tento objekt se náhodně a samovolně dokáže třeba během 30ti min opět zmenšit a umožní mi tak v pohodě danou nosní dírkou dýchat. Takto se mi to v obouch nosních dirkách různě střídá. Nejčastěji se mi toto děje, když si večer lehnu na polštář tváří a tlačím si tak na pravou nebo levou tvář. Pak cítím, jak se mi nosní dirka postupně uplně ucpává (buďto levá, nebo pravá, to je různé, ale nikdy ne obě naráz). Přijde mi to, jako kdyby se mi v tu chvíli nahrnula krev do tohoto objektu, ten se zvětší, a dirku mi ucpe.


Moc Vás prosím o radu co má tenhle objekt, který kompletně ucpe nozdru, má znamenat. Napadá mě, zda se nejedná o polyp, ale ten by se snad sám o sebe neustále nezmenšoval? Navíc by si ho snad museli všimnout když me operovali, nebo když jsem byl ještě předtím na vyšetření?


Přiložil bych několik foto kde je vše dobře vidět, bohužel to zde nejde.


Mockrát díky za případnou odpověď!
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.