| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Příkrmy plně kojených nově od 4. měsíce

26.3.2013 18:36:38   Iveta, 2děti
Dobrý den, paní primářko, prvně bych Vám chtěla poděkovat za tuto poradnu, jejíž archív mi byl velkou pomocí při kojení a péči o našeho dnes 6letého syna a nyní opět je u 4měsíční dcery. Dnes jsem se u pediatry dozvěděla novinku (aspoň pro mne:-) v zavádění příkrmů u plně kojených dětí, a to již od ukončeného 4. měsíce, ne až od 6. měsíce, jak bylo dříve. Kvůli imunologickému okénku ve věku 4-6. měsíců, kdy je prý velká tolerance alergenů, se v Evropě prý zavádí příkrmy dříve..Zajímal by mě Váš názor na toto.
Druhou věcí, která mě zajímá, je noční kojení. Naše Johanka je plně kojená, prospívá, narozena s 2,90kg a konci 4.měsíce s 6,30kg, má dost počuraných i pokakaných plen bez zelené stolice. Kojení vyžaduje častěji, snad kvůli tichému refluxu , kterým trpěla do dvou měsíců. Ve dne žádá po 2h hodinách, v noci jednou po 3h, poté po 2. Pravidelně ve 4-5h ráno již neklidně spí a žádá prs i po půl hodinách, já to přičítám nadýmání, většinou totiž prdí a někdy se i pokaká, takže jí vždy vyhovím. Během dne je však spokojená, venku spí někdy i 4h. V noci se tedy nevyspím a přemýšlím - je vhodné v jejím věku už frekvenci nočního, a v podstatě i denního kojení začít nějak omezovat? nebo ještě vydržet? a je vhodné zavádět příkrmy již nyní, když ji jěště trápí nadýmání? Podotýkám, že v rodině se nikdo neléčí s alergií či ekzémem.
Děkuji Vám za odpověď a přeji další energii ve Vaší práci, s pozdravem Iveta D.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.