| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Adenioidní tkáň

5.12.2012 12:04:29   Martina
Vážení, již dlouho se potýkám s problémem ohledně "nosní mandle" v řádech let. Vyzkoušelo se hodně , co se týče léků od OL a ORL, bylo mi řečeno, že z hlediska ORL už mi není pomoci, leda že by zahleňování způsobovala nějaká alerg. reakce. Byla jsem na alerkologii, kde po testech mi byla zjištěna mírná alergie na roztoče, která údajně není příčinou chronického problému. Stále se zahleňuji. Zde jsou některé lékařské zprávy (odběry krve a výtěry, byly v normách )
3.4. 2012
Má pocity zahlenění a cizího tělesa v krku, pochrkává. Pro stejné obtíže zde byla vyšetřena 12měsíc 2011, doporučil jsem krevní odběry a výtěry. Provedeno u OL Mudr. Poláka. Výsledky nemám k dispozici, dle sdělení pacientky vše v normě. Dostala vit. E. Obtíže se nezměnily, proto navštívila Mudr. Mašínovou, dostala Duracef, léčba bez efektu. Bylo dop. ORL vyšetření u Mudr. Ujčíka. Dostala 2 Nasonexy a Erdomed. AT údajně zatím nebyla doporučena.
Pacientka se dnes přichází poradit "co s tou nosní mandlí", protože trvají subj. obtíže. Posl 3dny má pocit respir. infektu. Obj: přední rhinoskopií lastury čisté, bleděrůž.
V loc. anestezii rhinoendo: dolní střední průduchy volné, z OMJ žádný hlenohnis. V klenbě nosohltanu adenoidní tkáň, prosáklejší, povleklá zkaleným hlenem. Sahá pod polovinu tubár. valů.
Hltan. branka sym., tonsily čisté. LL: hlasivky bledé, hladké, pohybl. V obl. zadní komisury sliznice hyperemická, vč. mediál. stěna aritenoidních hrbolů a postrik. krajiny.
Bubínky šedé celistvé s refl. Tympano bil. C1. Vpravo -60, vlevo +35 daPA.
Z: katarální rhinopharingitida, po Nasonexu částečná regrese AV a zlepšení tlak. poměrů ve středouších. Katarální zadní laringitida.
Vzhledem k selhávání dosavadní terapie a laryngoskop. nálezů je velice pravděpod. GERD. Předeps. Lanzul 2x40 mg (28tbl). Kontr. zde za dva týdny s výsledky odběrů.
16.4. 2012
Výsledky ze začátku 12měsíce/2011: moč kys. negat. KO+diff. v normě, CRP10,1. Glykémie 5,7. JT v normě. Výtěr z nosu: Stafylokokus epidermidis.
Obj: hltan branka sym., tonsily do oblouků, čisté.
LL: lehce hyperemický hrtan, výrazněji zarudlé mediál. strany aritenoidních hrbolů a obl. zadní komisury.
Z: nadále obraz zadní katarál. laryngitidy s maximem. změn v postrik. krajině. Proveden výtěr z krku na k+c. Předeps opět Lanzul 30mg 2x1 (28tbl.) k pokračování léčby IPP.
Na výsledek výtěru si zavolá v pol. příštího týdne. Kontr. za měsíc.
------------------------------------------------------------------
má poznámka: Lanzul nepomohl. Trpím neustálým zahleněním. Před pár dny jsem začala uvažovat o cystické fibróze, ale nevím zda tato úvaha je místná. Prosím odepište
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.