| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Odstranění mandlí ano či ne

28.8.2012 18:40:01   Kamila, 4 letý syn
Dobrý den,

můj 4 letý syn prodělal cca 6x zánět středního ucha. Po cca pátém zánětu byl očkován proti pneumokoku. Většinou byl zánět na pravém uchu. Paní doktorka na ORL vyšetřovala vždy po půl roce i nosní mandli a říkala, že je to tak na hranici a kdyby to byl její syn, mandli by zatím neodstraňovala. Ale říkala, že je možné, že zánět ucha vzniká častěji od zvětšené mandle. A že bude dobré, když v zimním období budeme brát Aerius i preventivně. Je také prý výhodnější počkat, až syn ještě vyroste. Naposledy jsme byli na vyšetření cca před půl rokem.

Minulý týden na dovolené v Bulharsku syna u moře rozbolelo v noci pravé ucho, byl to prý zánět zvukovodu (ne středního ucha) a dostali jsme v Bulharsku antib.kapky Maxitrol a ještě jedny kapky do ouška. Protože jsme se přestěhovali do jiného bydliště navštívili jsme po návratu od moře kvůli kontrole novou paní doktorku na místním ORL. Paní doktorka rovnou také vyšetřila nosní mandli a říkala, že ona je v tomto hodně radikální - odstranit- hlavně kvůli sluchu. Mandle prý není zas tak obrovská, ale je asymetrická - zvětšená hodně vpravo a laločnatá. Měla také pocit, že syn má možná ucho zalehlé, v uších byl sekret. Dostali jsme Aerius a za 14 dní na kontrolu. Já ale nějaký horší sluch nepozoruji, nevím.

Mám tu dva názory od dvou lékařek. Poraďte mi prosím, na základě čeho se mám rozhodnout, zda synovi nechat mandle odstranit. Jít na konzultaci někam jinam? Abych měla třetí názor? Je to vůbec možné se někde takto na konzultaci domluvit? Co je více nebezpečné - nechat nebo odstranit?

Moc děkuji.
Kamila
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.