| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Potřeba mléka ve výživě

11.3.2012 22:47:09   Eliška, 1. dítě
Dobrý den,

ráda bych požádala o radu. Mé dceři bude brzy 9 měsíců a již má 6 zubů. S jejich objevením se pro mě stává adrenalinovou záležitostí, tak uvažuji o ukončení kojení, i když i pro mě to bude psychicky náročné. Navíc sama bojuji s příjmem vápníku, mléčné výrobky nevyhledávám, snažím se přemáhat. Dcera má příkrmy od necelých 6 měsíců, ráno a odpoledne ovocná svačina, jednou s přimícháním jogurtu, k obedu zelenina s masem, 1. večeře kaše. Kojím pouze ráno, lehce k dopolední svačině a večer před spaním. Nemívám již pocit nalitých prsou.

Myslím, že kromě večerního kojení, které má dcera trochu jako rituál, jsem schopna zbylá dvě krmení odbourat zcela. Jí bez problémů, tak jí jen nabídnu něco jiného, ke svačině přidávám jen pro svůj dobrý pocit, aby měla dost mléka ve stravě.
Cca 1,5 měsíce dodávám tekutiny, měla velmi málo pomočené pleny. Lahev malá odmítala, po dlouhé době se naučila na kouzelný hrnek.
Četla jsem, že mléko je stále velmi důležitou součástí jídelníčku kojence a batolete. Má být při odstavování kojení nahrazeno umělým mlékem? Kolik má dítě vypít za den? Z lahve si dcera nevezme, zkusit podavat take z kouzelného hrnku? Pokud bude mléko z hrnku odmítat, čím ve stravě příjem mléka nahradit?

Moc děkuji za Váš čas, Eliška
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.