| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Dvojčata a nástup do 1. třídy

13.1.2012 7:06:01   Mgr. Klára Rulíková
Milá Marcelo,
pokud jsou holčičky sociálně nezralé (podle toho, co píšete, tak to tak vypadá), doporučila bych jim dát odklad. V tomto posledním roce školky jim můžete zařídit kroužky, aby se nenudily, ale myslím si, že pro ně rok odkladu bude přínosem, nikoliv ztrátou. Dvojčata často bývají sociálně méně zralá, protože si vystačí sama, nepotřebují další sociální kontakty, ale to vše se s věkem srovná. I kdybyste ale žádala odklad, přesto musíte s děvčátky jít letos k zápisu. V tomto případě bych Vám doporučila onu menší školu s individuálním přístupem (kdybyste náhodou potom třeba zamítla odklad). To mimo jiné i proto, že si děvčata nebudou poměřovat "velikost jedniček" a snad nehrozí, že by si je paní učitelka v tak malém počtu pletla. Zkuste se poptat po okolí, která paní učitelka, která povede příští první třídu je dobrá - vždy zákleží na učiteli, nikoliv na škole.
Zvažte všechna pro a proti, znáte své děti nejlépe - a uvidíte, co Vám řeknou v pedagogické poradně. Pokud byste dětem dala odklad a příští rok zvolila jinou školu, také to není problém, jen musíte včas nahlásit změnu ve škole, kam jste je letos přihlásila.
Přeji co nejlepší rozhodnutí pro Vaše děti!
S pozdravem
Mgr. Klára Vítková Rulíková
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.