| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Návrat k plnému kojení u 2,5měsíčního dítěte

19.12.2011 19:03:37   Martina
Dobrý den,
synkovi jsou 2,5 měsíce. Od 2.týdne dokrmujeme ke kojení Nutrilonem pomocí suplementoru. V porodnici kojení nastartovalo dobře, už 3.den po nástupu laktace synek vytáhl 50ml bez problému. Mám malé bradavky a synek krátkou bradičku, tak se stalo, že jsme neměli správnou techniku a synek mi poničil bradavky tak, že jsem musela po návratu z porodnice na 3 dny přestat kojit. Odstříkávala jsem, ale nedařilo se mi i přes použití kvalitní odsávačky dostat víc, než 20ml mléka. Synek dostával Nutrilon, nejprve přes prst stříkačkou, od cca 5.tý se suplementorem. 2x jsem měla doma lakt.poradkyni, ale návrat k plnému kojení se nepodařil - kojím se suplementorem. Teď na jedno kojení vypije cca 80-120ml Nutrilonu plus něco ode mne. Mléko se mi tvoří, ale nevím v jakém množství. Jde odstříknout vždycky jen pár mililitrů a další zase až po chvíli, jako by muselo nejprve stéct ke dvorci.
Malý má stále ještě nestabilizovanou techniku sání - každý týden "vymýšlí" něco nového - například několik dní intenzivně (a bolestivě) kousal dásničkami, jindy úplně odmítal prs a chtěl pít jen z hadičky od suplementoru, pak zase plival hadičky, teď pár dní zase bradavky pouští po jednom, dvou locích. Bohužel tak, že cukne hlavičkou, ale bradavku pevně drží, což je značně bolestivé. Někdy pak musím zbytek mléka malému podat opět přes prst, protože už to je kvůli bolesti neúnosné. Také mám dojem (ve srovnání se starším synem), že saje jen poměrně krátkými tahy - může být, že se kvůli tomu vůbec nedostane k zadnímu mléku, prsy nevyprázdní a mně se tak nemůže tvořit mléka dostatek? Snažím se po kojení vždy ještě odstříkat, ale víc než pár mililitrů nedám.
S prvním synem (před 8 lety) jsme měli taky problém s kojením, z počátku sál slabě a já neměla spouštěcí reflex, ale ve 3 měsících se podařilo přejít na plné kojení, kojila jsem do jeho 2 let. Myslíte, že i s malým je ještě šance, že bychom mohli kojit plně? Napadá vás nějaká rada, co ještě vyzkoušet, nebo jak reagovat na to, když se malý odtrhává od prsu? Moc mi záleží na tom, abych pro kojení udělala maximum, jinak už bych to dávno vzdala.
Děkuji Vám za odpověď.
Názory k dotazu (2 názorů)
děkuji za odpověď Marti+Maty+Niki+Teri+Vojta 11.1.2012 15:45
*Motilium Marti+Maty+Niki+Teri+Vojta 11.1.2012 15:54

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.