| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Problematické chování 7letých dvojčat

21.11.2011 7:03:22   Mgr. Klára Rulíková
Milá paní Votrubová,
je to od Vás moc pěkné, že Vás vnoučata-dvojčata zajímají natolik, že hledáte i jiné názory. Nepíšete, zda se chlapci narodili v termínu nebo dříve, ale podle projevů, které popisujete to vypadá na problémy s ADHD (které často postihují děti předčasn narozené). ADHD je specifická porucha chování (nesoustředěnost, hyperaktivita, často se s ní pojí i problémy ve škole - dysleksie, dysgrafie, apod.). Doporučila bych promluvit s paní učitelkou, vysvětlit jí, že chlapci jsou na sebe vázáni - alespoň z popsaného usuzuji - a "předhánějí se", bohužel nevhodným způsobem... Měla by je lépe motivovat, případně rozesadit a nepodporovat jejich vzájemnou soutěživost. Pokud by to nepomohlo, zkuste popřemýšlet o případném rozdělení do dvou tříd. Někdy to dětem může pomoci - nemusí se před sebou předhánět. Pokud jsou ale chlapci na sebe příliš vázáni, mohli by to brát jako třest (zejména ten, který by přecházel do jiné třídy). Určitě bych mamince doporučila, aby s dětmi zašla do pedagoicko-psychologické poradny. Tam mohou ADHD odhalit a poslat do školy posudek, dle kterého by paní učitelka měla přihlíýet k jejich hodnocení. Někdy pomáhají ke zklidnění dětí různá cvičení na soustředění, které v PPP mamince poradí.
Snad jediné, co Vás může uklidnit je, že se stejnými problémy se potýká spousta maminek dvojčat, zejména jednovaječných. Jednovaječná dvojčátka si obecně hledají hůře kamarády, protože si vystačí sama. Ale máte pravdu, chlapci z toho vyrostou, ale bude to ještě chvíli trvat...
Přeji Vám i Vaší dceři pevné nervy a hodně trpělivosti!
S pozdravem

Mgr. Klára Vítková Rulíková
Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat
www.dvojcata-asociace.cz
Názory k dotazu (1 názorů)
Má zkušenost Veronika, (také dva kluci) 27.11.2011 20:11

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.