| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Podrážděné krční mandle z mluvení

12.10.2011 17:32:58   Martin V.
Dobrý den, pár let mě trápí, že z delšího mluvení mě pálí (pocit žízně) krční mandle a jsou viditelně zarudlé (nebo oblouk pod nimi). Akorát až teď jsem se do úst podíval, do té doby jsem to přisuzoval hlasivkám nebo něco podobného. Možná to mám odjakživa/od puberty, možná až poslední 3 roky, ale právě poslední 3 roky občas něco přednáším či z jiného důvodu třeba 2 hodiny intenzivněji mluvím. Příliš nepomůže ani časté svlažování vodou během hovoru, to jen zmírní následky. A podrážděné mandle vydrží i den.
Také tedy mívám podobně mandle podrážděné v určitých období kvůli alergii, nebo různými zimními virózami/... až občas skončím i u obvodního lékaře. Ale mluvení je jistou příčinou kdykoliv, a to jsem tedy ještě lékaři nesdělil.

Chtěl jsem se zeptat, jestli je takový problém známý, případně nějaké doporučení, čím mandle rychleji uklidnit nebo ochránit?
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.