| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Syn po adenotomii špatně mluví

11.10.2011 13:27:36   Simona a Tobiášek
Dobrý den,
synovi včera, 10.10., vytrhli nosní mandli, byl více zahleněný, takže museli napřed odsávat. V propouštěcí zprávě se píše toto: "...po naložení rozvěrače a vyvázání měkkého patra tapy prohlédnut nosohltan. V klenbě hojně hlenohnis, po odsátí větší vegetace, útlak tubárních torů. Provedena adenotomie, krvácení přiměřené, stavěno tampony a bipolární elkoagulací. Výkon bez komplikací." Syn po zákroku více nekrvácel, po vyspání se z narkozy však velmi špatně mluví, nepomohla ani dvojí inhalace ještě v nemocnici. Laicky bych to popsala asi tak, jako by měl v krku megaknedlík a mrtvý jazyk - nemůže prostě dostatečně artikulovat, takže mu skoro není rozumět, navíc jsme s mou mamkou vypozorovaly, že syn nyní není schopen vyslovit hlásku "B" - místo "babi" říká "mami", místo "bubák" řekne "mumák". Je tohleto normální??? Při kontrolách ORL ještě před propuštěním dr. prohlásila, že to může být, ale už mi neřekla, kdy se to má vrátit do normálu. Na kontrolu na ORL jdeme pozítří, 13.10. Syn mi navíc teď nechce moc jíst, byť jinak je jedlík víc, než slušný. Ani zmrzlinu nechce, a na tu se prakticky všechny děti po takovém zákroku těší. Nechá si dát akorát na chvíli obklad na krk.
Ještě dodám, že důvody k zákroku byly časté infkece horních cest dýchacích, noční chrápání (i bez rýmy), mluvení přes nos (huhňání), dýchání pusou. Na uši malý netrpí.
Děkuji za odpověď, Simona
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.