| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Gromety a magnetická rezonance

22.9.2011 15:18:51   Monika
Dobrý den,
syn 6 let měl půl roku gromety v uších, na předposlední kontrole obě téměř vyloučené, při poslední v levém oušku již nebyla, v pravém byla vypláchnuta.
Vzhledem k tomu, že syn prodělal meningitidu a ohluchnul na pravé ucho, požaduje pan doktor provést magnetickou rezonanci pro vyloučení nádoru. Gromety byly kovové, tudíž lze ji provést až po odstanění gromet. Mohu si být jistá, že pokud grometu pan doktor v levém oušku neviděl, že je skutečně pryč? Není možné, že třeba vypadla dovnitř ucha, nikoli ven? Mám velký strach, kdyby byla i minimální pravděpodobnost, že v jeho slyšícím oušku grometa je a magn. rezonance by jej poškodila, mohl by i zcela ohluchnout a tudíž bych raději před magn. rez. poprosila o rentgen...nebo mne, prosím Vás, ujistěte, že je má laická obava neopodstatněná a pokud grometu pan doktor nevidí, nemůže tam být.
Názory k dotazu (1 názorů)
Děkuji za odpověď Moonka 89,92,05,10 22.9.2011 20:25

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.