| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

ATB při zánětu stř. ucha

12.7.2011 20:58:06   Lucka
Dobrý den, synovi (4 roky) bylo před týdnem píchnuté ucho - zánět. Byl úplně bez příznaků, bez rýmy, z ničeho nic odpoledne po spaní se probudil s pláčem, že ho bolí ucho. Na pohotovosti prý už se "rozehnat" nedalo, došlo na píchnutí a nasazena ATB - syn měl hodně hlenový kašel a teploty do 38st. Rýma se spustila až po píchnutí ucha. ATB dostal Augmentin 140 ml (2 lahvičky po 70ml) a dávkování 5ml po 12hodinách (váží 18kg). Nevím ale, zda má dobrat obě lahvičky na celkem 14 dní léčby, nebo ukončit dříve. Dnes jsme byli na kontrole u jiného lékaře, ucho už je OK a hrozně se divil nasazenému dávkování. Prý měl syn ke své váze mít 8,5 ml po 12h a i přes to doporučil dnes ukončit léčbu a další balení ATB již nepoužívat. Ještě pokašlává, jinak bez rýmy a ucho OK. Prosím o info, jak dlouho obecně se používají ATB při píchání ucha a jaká vlastně měla být správná dávka.
Ještě mě zajímá použití Otobacidu - za 14 dní letíme do Řecka. Mám preventivně používat tyto ušní kapky, nebo nemá význam? Známá dostala na ORL info, že ho má synovi kápnout do ucha těsně před letem, aby z letadla neměl zánět ucha. Má to skutečně nějaký význam v našem případě, kdy syn má dnes týden po píchání ucho již v pořádku a let je za 14dní?
Moc děkuji za odpověď a Váš čas, Lucka
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.