| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Tympanometrie po zánětu středouší

2.3.2011 16:09:31   Alča+3
Dobrý den paní doktorko,
chtěla bych se zeptat na pár věcí týkající se tympanometrie. Mám 14 měsíčního syna, který je prakticky neustále zahleněný, v lednu mu byla zjištěna alergie na bílkovinu kravského mléka. Také je hodně drobný, nyní má 9250 g a 74 cm. V únoru prodělal akutní zánět středního ucha (oboustranný, ale levé bylo horší), bral Duomox 10 dní. Dnes jsme byli na tympanometrii a výsledky jsou následující:
Otoskopicky již bubínky oboustranně šedé s reflexem.
Vpravo: křivka C, compl. 0.878, tlak -248, obj. 0.960
Vlevo: křivka B, compl. 0.046, tlak 35, obj. 0.609
Paní doktorka říkala, že vpravo je nález celkem normální, ale ne úplně a vlevo to zatím v pořádku není a že v praxi to znamená, že na levé ucho hůř slyší. Nicméně že do normálu by se to mělo dostat do 3 měsíců, tak že je ještě čas. Za měsíc jdeme na kontrolu. Dočetla jsem se, že u tympanometrie je normální křivka A...
Mohla byste mi prosím napsat Váš názor, nerada bych něco zanedbala, aby potom syn neměl problémy se sluchem nebo s řečí. Zatím se mi zdá, že slyší dobře, reaguje.
Předem moc děkuji.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.