| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Útvary v místě vytržených mandlí

2.3.2011 8:07:57   pavel
Je mi 70let,před 55lety mi vytrhli krčni mandle pro časte anginy.Pomohlo to.Ale v poslednich asi 20letech,tak asi jedenkrat ročně mam nasledujici problem.Začnu se citit špatně,asi jako když přichazi nachlazeni,ale bez rymy,teploty,kašle a jakych koliv bolesti,jen takovy pocit ,že se necitim fit.A za tohoto stavu vždy najdu na mistě,kde byly mandle několik žlutobilych utvarů,tak asi 1.5mm dlouhe a 0.5mm široke,ktere jdou mechanicky odstranit,ale znova se udělaji.Jinak během roku ,kdy se citim normalně tam neni nic.
Za tu dobu,cca 20let,jsem s tim byl u různych lekařů obvodnich i odbornych,diagnoza i způsob lečby naprosto stejnych přiznaků byla však různa.Od konstatovani vemte si paralen a vyležte to až po hnisavou anginu a Biseptol nebo ATB.Jeden konstatoval,že jde o retenčni cysty,ale nic bližšiho i přes můj dotaz mi neřekl.Vytěry z krku,ktere taky někteři provedli byly vesměs negativni,ale někdy pozitivni nějake bakterie,ale nikdy toto zjištění nemělo vliv na lečbu,protože vysledky byly tak za tyden a to už bylo po tom.
Moje zkušenost je takova,že v případě ATB cca 60 procent lekarů předepsalo ATB,po dvou dnech byly utvary pryč,bez ATB tak za 5 až 8 dni a většinou se přidala ryma,někdy i trochu zahleněné prudušky.
Smiřil jsem se s tim,že už s tim nějak dožiju,ale přesto by mě zajimalo co to je?Zda hnisave čepy ,retenčni cysty,neni to nakonec totež?Nebo co to vlastně je,jaka diagnosa a jak se to ma lečit.
Vim.že na dalku je problematicke,ale protože jsem nahodou narazil na tyto stranky s podobnou problematikou,tak si dovoluji se zeptat.
Děkuji PAVEL
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.