| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nosní mandle a streptokok

22.2.2011 9:41:25   Lenka,dvě dcery
Dobrý paní doktorko,

četla jsem dotazy ohledně nosní mandle a přesto jsem se rozhodla se Vás zeptat. Mám 4,5-letou dceru, která začala na podzim chodit do školky. Před tím bez výrazných potížích(skoro nestonala). Po měsíci od nastoupení stále nemocná. Druhá dcera(1,5-letá) vše dostává od ní a také my nejme o moc lepší. Měla zánět stř.ucha (nasazeny dvoje antibiotika). Mezi tím stále rýma a kašel a agresivní virozy. V lednu dostala spálu. Dva dny po dobrání ant. dostala zese tepl. 38 a pak kopřivku, která nesvědila. Nasazen Aerius a do dvou dnů to zmizelo.Pak byly provedeny kontrolní výtěry. Závěr:streptokok skup.A.
Tak jsme byly na ORL a tam bylo zjištěna zvětšena nosní mandle a tak nás posílají na odstranění s tím, že se streptokok vyřízne a tak se nemusí nijak léčit pokud ji neškodí.
Momentálně má stále od prodělání spály rýmu, v průběhu noci dostává záchvaty kašle, chrápe, dýchá pusinkou i přes den. Nemůže se rýmy zbavit!
Momentálně
Je opravdu nutné odstarnit nosní mandly? Myslím si, že nosní mandle je zvětšená kvůli neustále skoro stálé rýmě. Dokola kapání nějakých kapek a stále oslabování streptokokem.
Nechci ji posílat na operaci, když všude čtu, že to některým dětem zase dorostlo či , že to vůbec nepomohlo.
Nevím si rady.

Moc děkuji za odpověď a omlouvám se za dlouhý dotaz.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.