| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dlouhotrvající suchý kašel

19.2.2011 21:14:17   Martina, syn Michael
Dobrý den, paní doktorko,
náš 4 letý syn trpí od října minulého roku neustálým suchým kašlem, který má hlavně přes den. V noci zakašle tak jednou. Nejsou to záchvaty kašle, spíš pokašlávání, ale docela často. Během tohoto období byl kašel někdy lepší (téměř nekašlal) a zase se bez příčiny zhoršil. Když má syn rýmu, kašel se okamžitě změní ve vlhký, ale jakmile rýma odezní, vrátí se opět suchý kašel. Rýmy nejsou moc časté. Zánět ouška 1x (bez ATB).
Průdušky čisté. Při výtěru v krku nalezen zlatý stafylokok. Po vyšetření nosní mandle zjištěno vel. II, mandle hladká, ale vzhledem k tomu, že kašel je denní, nezpůsobuje ho dle sdělení lékaře zvětšená mandle, proto doporučení zatím mandli nevyndavat. Jinak syn v noci pochrapává, někdy víc, někdy méně a občas i mumlá. Doporučení navštívit alergologii (v loňském roce syn užíval cca 1 měsíc Zyrtec, bez efektu). Ráda bych se zeptala na váš názor, zda se též domníváte, že odstranění nosní mandle by příčinu denního kašle neodstranilo, případně jak dál postupovat (vyšetření apod). Děkuji vám.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.