| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Chůze 14měsíční holčičky

16.7.2010 12:23:34   Gábina
Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně chůze naší 14měsíční dcery (narozena 36+2tt). Od 11 měsíců sama chodí v postýlce a okolo nábytku, drží se už jen jednou rukou, přičemž ve druhé např. drží hračku nebo se pro něco shýbá na zem. Když se nábytku pustí úplně dokáže chvíli stát sama v prostoru. Jakmile ji však chytneme za ruce nebo ji k sobě začneme lákat, okamžitě se spustí na zem a "po čtyřech" si doleze tam, kam potřebuje. Když ji vyndám z postýlky a chci ji postavit na zem, zvedá nohy do výšky a nechce si stoupnout. Když ji však položím na zem, okamžitě se chytne nejbližší pevné věci a stoupne si sama.
Od 4 měsíců jsme s ní docházeli na rehabilitaci, protože nechtěla pást hříbátka. To se pak během týdne naučila a pak jsme tam do roka docházeli víceméně jen na pozorování, zda jí jdou další dovednosti (sed, plazení, lezení). Paní fyzioterapeutka s ní byla spokojená a v roce nás vyřadila z evidence. Povídala, že k chůzi je dcera připravená a teď záleží čistě jen na ní.
Chci se Vás proto zeptat, zda ji máme k chůzi nějakým způsobem motivovat (např. chodítko, kočárek, ...) nebo jestli na to opravdu přijde sama. Za Vaši odpově´d předem moc děkuji.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.