| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Operace nosní mandle

16.7.2010 8:35:55   Katka
Dobrý den, ráda bych s Vámi zkonzultovala navrhovanou operaci nosní mandle u mého 3,5 letého syna. Od ledna začal chodit do školky, od té doby je permanentně nachlazený, kašle, prodělal několik (asi 5) viróz. Pediatr provedl stěr z krku, prý streptokok na tři křížky (netuším jaký typ, prý ho má prakticky každý, někomu vadí, někomu ne), stejný typ měl i loni na jaře, tehdy byl přeléčen antibiotiky. Letos lékař zvolil vyčkávací taktiku, prý není důvod hned nasazovat antibiotika. Stav se však nelepšil, proto jsme navštívili přímo ORL, lékařka provedla opět stěr a následně diagnostikovala: epifaryngitis acuta, tonsillitis acuta s přítomností onoho streptokoka. Přeléčila antibiotiky, 4x denně užíváme Bioparox a ráno Aerius sirup. Nyní jsme byli na kontrole (14 dní po dobrání ATB), zánět je údajně přeléčen, ale byla doporučena operace nosní mandle: recidiv infekty DC, huhňavost, velká AV - rostoucí do choan - diag. veget.aden.hypertofica.
Ptala jsem se lékařky na možné alternativy, přece jen mi to přijde jako radikální zákrok a dětský lékař říká, že po nástupu do školky jsou infekce běžné, bylo mi řečeno, že je ozkoušena spousta věcí (homeopatika, vyčkávání ...), ale nic nefunguje, zákrok je nutný. Je pravda, že huhňá (když byl menší mluvil pěkně), ale nechrápe.
Navíc mě překvapila reakce lékařky, tím, že diagnostikovala zvětšenou nosní mandli, veškeré další léčení skončilo. Syn přitom stále kašle (pokašlává během dne, ale při jakékoliv aktivitě, jakmile se trošku zpotí, má přímo záchvaty kašle i na půl hodiny, v noci nekašle, záchvat se dostaví, pokud se při spánku zpotí, a potí se hodně).
Prosím o Váš názor, syn je nyní navíc oslabený po prodělaných neštovicích a střevní chřipce v dubnu a květnu. Mám kontaktovat ještě jiného specialistu ORL? Děkuji za odpověď.
Názory k dotazu (1 názorů)
Operace nosní mandle kargu 26.7.2010 22:48

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.