| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dcera chodí po špičkách, vtáčí špičku nohy, nechce opakovat slova

28.4.2010 15:38:54   Katka, dcera 18 měsíců
Dobrý den,
mám dva dotazy ohledně mé 18-měsíční dcery:
První se týká její chůze, dcera začala chodit v 11,5 měsících, chodila normálně, ale v poslední době (cca 14 dní) jsme si všimli, že chodí dost často po špičkách – hlavně, když je doma naboso. Ale někdy chodí normálně, třeba když ji něco zaujme. Máme pocit, že to je takové blbnutí, ale nerada bych něco zanedbala. Navíc ještě občas stáčí špičku pravé nohy dovnitř – ale to zase spíš venku, když jde po nějakém nerovném povrchu (trávník …), jakoby tím vyrovnávala nerovnost. Proto prosím o radu, jak dále postupovat.
Druhá otázka se týká jejího nemluvení. Dcera mluví, ale jen svou řečí, nechce po nás opakovat žádná slova. Jedině, co opravdu umí, je "houpy" (když se houpe a když skáče), někdy ještě "am" při jídle a "mama", ale to je výjimečně, jen když něco opravdu chce. Nechce ani říkat žádné zvuky zvířátek. Určitě slyší a rozumí, dokáže na obrázku ukázat různá zvířátka i jiné věci, ukazuje, ale vydává u toho jen jakési pazvuky (ďééé... apod.). Má asi ještě čas, ale stejně mě to začíná znepokojovat.
Děkuji předem za odpovědi na obě otázky
Katka Dvořáková
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.