| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nemocné hlasivky a stálý chrapot až bolesti hlavy

5.3.2010 16:21:53   mamka
dobrý den, ráda bych věděla co mám dělat se svýma hlasivkama, jsem zpěvačka v duu a pravidelně na podzim jsem vždy ochraptila, naposledy ne a ochraptila jsem až na začátku ledna, ale z ničeho nic, po víkendu jsem byla dobrá a den před hraním jsem ochraptila a nemůžu se z toho dostat, léčili mě na mém ORL kam chodím, přeléčili mě antibiotikama, že jsem na hlasivkách měla zánět, brala jsem amoxiklav a ještě erdomet, doporučili mi hlasový klid, ale bohužel jsem ho v žádném případě nemohla dodržet, protože mám doma dítě se kterým opravdu nejde nemluvit, je ve věku, kdy se hodně zajímá a nenechá pusinku chvíli napokoji, takže se namluvím až až a ve zpěvu mi volno nedali, protože byly domluvené nějaké plesy a oslavy a nebyl nikdo, kdo by mě zastoupil.
Přesto jsem se z toho jakž takž dostala, ale po jedné zábavě jsem opět ochraptila, dostala jsem předepsané inhalace vincentky, bylo jich 10, všechny jsem absolvovala a byla jsem konečně můžu říct dobrá.
Pak jsem hráli masopust a já ho zvládla a další týden další masopust, hráli jsme v kuřáckém sále, jindy sice taky občas hrajem v kuřáckém sále,ale nikdy mi to nic nedělalo a jeden den jsem měla hlasivky unavené a druhý den už jsem byla vždy v pořádku, zato teď po tom posledním masopustu nemůžu, pořád chraptím a bolí mě i mluvit normálně klidně, bez zvyšování hlasu, dokonce mě z mluvení bolí i spánky a mám z toho pak bolesti hlavy, strašně mě namáhá jen mluvení, natož zpěv, doktor z Orl mi napsal poukaz na inhalátor abych měla doma a mohla použít v případě potřeby, tak od pondělí inhaluji doma vincentku, chrapot se sice trochu zplešil, ale vyčerpání z mluvení a bolesti hlavy ne.
Už mám dojem, že se z toho zblázním, trpím bolestmi hlavy z každého sebemenšího rozhovoru, teď mám mít volný tento víkend a hrát máme až příští a to svatbu na 12 hodin, mám z toho strach a vůbec nevím jak to zvládnu, můžete mi prosím poradit jak z těchto potíží, nikdy jsem tím netrpěla tak dlouho a vůbec ničím jen ochraptěním jak jsem psala, že mě postihlo na podzim a po 5 vincentkových inhalacích jsem byla v pořádku, ale tohle ...
Se zpěvem skončit nemůžu, jsem matka samoživitelka a zůstali bychom bez peněz, navíc mě vždy zpěv bavil, takže je to i koníček a ráda bych u toho zůstala. Děkuji za brzkou odpověď a přeji pěkný zbytek dne
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.