| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Uzlíky na hlasivkách

4.3.2010 17:08:21   Martina
Dobrý den, paní doktorko,

chci Vás velmi poprosit o odpověď na mou otázku. Můj syn (nyní 4 roky) má již od doby, kdy začal mluvit, hlas, jako kdyby měl neustále chrapot (a to i v době, kdy není vůbec nachlazený). Vzhledem k tomu, že mě to velmi znepokojuje, řekla jsem o tomto problému naší dětské lékařce. Ta nás poslala na vyšetření na ORL, které jsme dnes absolvovali. Tam paní doktorka zjistila, že syn má uzlíky na hlasivkách a mírně zvětšené nosní mandle. Za dva měsíce máme přijít opět na kontrolu s tím, že nám případně bude nabídnuto odstranění nosních mandlí. Syn není nijak často nemocný - přibližně dvakrát ročně infekce horních cest dýchacích. Je tento zákrok opravdu nutný? Na uzlíky na hlasivkách nám byl doporučen hlasový klid a dostatek tekutin. Chtěla bych se Vás tedy ještě zeptat, jestli je to opravdu vše, co pro jeho hlasivky můžeme udělat.
Vím, že jsem se na tohle všechno měla zeptat paní doktorky na ORL, ale nějak mě "rozhodilo" to odstranění mandlí. Kdyby se jednalo o mě, počkala bych a hodila vše za hlavu, ale v tomto případě mám velice nepříjemný pocit. Nechci, aby syn zbytečně trpěl.

Za odpověď Vám předem velmi děkuji.

Martina
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.