| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Percepční nedoslýchavost

9.2.2010 10:57:48   Monika
Dobrý den paní Stříteská,
dcera (v květnu bude 5 let), podezření na nedoslýchavost okolo 4 roku, koncem října 2009 byla na AT, začátkem prosince vyšetření objektivní audiometrie, výsledky SEEP vlevo 50-60-70-70, vpravo 50-70-70-70. V lednu 2010 jsme byli poprvé na foniatrii, obj. nález: obj otoskop. negat, audio h. perceptiva 1 utr, vpravo značí ztráty v řeč. fr. kolem 50 dB, vlevo značení nepřesné, slovní audio SRT na 60 dB. Řeč dyslalická, indikovaná sluchadla. V březnu jedeme odzkoušet sluchadla. Před i po AT měla tympanometrii A.
Po AT pozorujeme zlepšení sluchu, někdy mě překvapuje jaké zvuky slyší. určitě pod 50 dB (napouštění mikáda, když jde někdo po schodech - trochu vržou,..). Paní doktorko, prosím Vás myslíte, že by se stav ještě 2 měs. po AT mohl zlepšít? Nemůže být BERA změřená špatně spolupracovala velmi dobře). U audiometrie bych pochybovala o její správné reakci - nevěděla co má dělat, takže reagovala určitě opožděně. Opravdu se mi to nezdá tak zlé, jak to v papírech vypadá. Prosím Vás o Váš názor, jestli se stav po AT mohl o tolik zlepšit, jestli je ještě lepší přeměřit BERA, ještě než jí dají sluchadla. Děkuji Monika
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.