| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Uzliny

4.1.2010 18:22:04   David
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kde přesně jsou uzliny v krku a v tříslech... Mám pocit že syn je má zvětšené, ale nejsem si jistý že sahám na správné místo...

Synovi je 16 let a byl asi před měsícem nemocný teploty až 39,5, byly jsem u klasického obvodního lékaře protože ta nemoc trvala už více než týden, žádné zvětšení uzlin jsem ale nezaznamenal. Doktorka nám řekla že to je klasická viroza a že není čeho se bát, jelikož je syn zdravý tak nejpozději za týden by mu už nic nemělo být, a řekla nám ať bere jen paralen, a pokud možno hodně pije... Nemoc skutečně do týdne odešla.
Teď asi 22.porosince (14 dní nato) si stěžoval že ho začíná bolet v krku, druhý den měl teplotu 38,2, tak jsme mu dali coldrex, za 2 dny už teplota odešla, bolest v krku přetrvávala, a stěžoval si že vždy při výdechu ho zvláštně zaškrábe v krku a někdy až tak nepříjemě že ho to donutí ke kašli, ale to asi po dalších 2 dnech odešlo, do 3.ledna mu nic nebylo kromě toho že ho přý stále trošku bolelo v krku, 3.ledna jsem spozoroval že má jakoby takový menší hrbol na pravé straně krku, ten děn ho prá bolelo obzvláště ráno v krku docela dost, nahmatal jsem asi 2 cm na výšku a 1 cm na šířku veliký, ani nemusím na tu kůži v tom místě moc tlačit a cítím ho, na druhé straně krku je taky cosi hmatatelné ale to má možná maximálně na tloušťku 5mm, a na výšku tak 1 cm... Mám strach aby to nebylo něco vážnějšího, jinak co se týče čelisti tam má taky hmatatelné, sice až při větším tlaku ale taky jakési drobné celkem tvrdé hobjekty, sice málé (5x5mm) ale tvrdé (asi 3-4 cm od brady)
Chtěl bych se tedy zeptat na přesnouz lokaci všech uzlin které při zvětšení můžouz znamenat vážnější nemoc (nejlépe obrázek), popřípadě popis kde přesně jsou, a jestli podle vás to může být něco vážného... Jak říkám, teplotu jsem srazili asi 24. prosince, pak nastala rýma s bolením krku, která přestala kolem silvestra, a potom biolení krku a lehké pokašlávání přetrvává doteď + se zvětšily ty uzliny, to bolení v krku hlavně ráno...
Děkuji za odpověď
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.