| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nosní mandle

14.12.2009 22:28:42   Iva, Veru 3,5roku + Niky 3měsíce
Dobrý den paní doktorko,
ráda bych se poradila - moje 3,5letá dcera nastoupila v září do školky a od té doby má rýmu (tj. skoro 3měsíce). Kapali jsme Nasivin, Vincentku, Sanorin, střídavě; teď cca 14dní nekapeme nic. Rýma se zlepší, pak zase zhorší, stále dokola. Pobolívalo jí ouško, byli jsme na ORL a paní doktorka řekla, že má zvětšenou nosní mandli (AV do 1/3 choan) a posílá nás na odstranění. Připadá mi to unáhlené, žádný výtěry neudělala, léčbu nedala, mandli viděla jednou a hned nám dala žádanku na odstranění. Je to nutné? (dle naší p. doktorky ano, povídala, že zvětšená mandle je zdrojem infekce a sama se už nikdy nezmenší...). Jinak dcera nechrápe, dýchá nosem, pokud ho zrovna nemá ucpaný, uši píchané nemá, pouze 2x měla "Otitis media acuta 1.utr".

Jaký je váš názor?

A ještě se zeptám, už necelé 2 měsíce rýmuje i druhá dcera, jsou jí 3 měsíce, kapeme Nasivin,Vincentku, "hnědé" kapky, odsáváme 1-4x denně, ale rýma se nelepší. Dá se dělat něco jiného, než jen čekat až bude líp?

Moc děkuji za Váš názor.
Názory k dotazu (2 názorů)
Re: Nosní mandle Bara dva kluci 20.12.2009 9:50
Re: Nosní mandle Bara dva kluci 20.12.2009 9:50

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.