| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Zvětšené uzliny, častá nemocnost

9.11.2009 9:07:10   Gábina 1 dítě 3 roky
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně časté nemocnosti mého tříletého syna. V červnu jsem mu při koupání našla zvětšené mandle a zvětšené uzliny na krku, podčelistní, na krku ze zadu, a v klíčku. Druhý den měl zvýšenou teplotu, tak jsme zašli k paní doktorce, která měla podezření na mononukleózu, vzala mu výtěr z krku a nasadila ATB. Po dvou dnech jsme šli na kontrolu a podle výsledků z výtěru, byl krk čistý a po ATB i zklidněný, ale zvětšené mandle i uzliny přetrvaly. Paní doktorka řekla, že to mononukleóza není, že by tak rychle příznaky neodezněly, že je to jen silná angína.
Nicméně uzliny i mandle je stále zvětšená, kdykoliv jsme u lékařky, tak ji na to upozorňuji, sice je prohmatá, ale nijak ji to neznepokojuje. Syn navíc trpí při rýmách zánětem středního ucha (Prevenar je naočkovaný) a bral pro zvýšení imunity Ribomunyl. Ten dobral v září. Vím, že i Ribomunyl může zvětšovat uzliny.
Tohoto času má syn opět lehkou rýmu, kdy kapeme do nosu a bereme Aerius. Mandle a zadní uzliny jsou zase trochu zvětšené. Vždy už to trochu ustupuje, ale při sebemenší infekce, nebo viroze nám zase naběhnou. Bohužel po nástupu do školky teď máme rýmu už skoro 3 týden. Vždy jen po ránu má ucpaný nos, ale přes den nijak často nesmrká a v noci dýchá nosánkem.Jinak je syn bez teplot, jí, hraje si a vše se zdá být ok. Jen vždy při pohledu na hrčky na krku se mi trochu sevře žaludek. Dle mého pohmatu jsou do velikosti 2 cm, ale netroufala bych to trdit na 100%.
Děkuji
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.