| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dovednosti v 11 měsících

6.11.2009 17:00:59   Petra, Matěj 11 měsíců
Dobrý den,
nejsem si jistá, zda má můj chlapec schopnosti odpovídající svému věku. Nerada se řídím všemožnými tabulkami, ale člověk tomu přeci občas neunikne, a tak mě zaráží, že zatímco děti v 11 měsících už by si měli hrát stylem, že staví kostky na sebe, vytahují věci např. z krabice a zase je dávají nazpět apod., Matěj se stále zabaví jen tím, že hračku vezme, strčí ji do pusy, ale nic jiného. Předměty např. ze zásuvky v komodě vyndat dokáže, ale třeba s kostkami v krabici to neumí, vždy jednu vyndá a zahodí. Ani když mu v knížkách ukazuji obrázky a říkám, co je na nich, vůbec neudrží pozornost, vždy mi knížku vezme z ruky a začne ji okusovat. Přitom se jinak vyvíjí úměrně svému věku, tj. stojí, chodí kolem nábytku, dokáže se ze stoje postavit nebo slézt z postele...
Dále vím, že na první slova je ještě brzy, ale nesnaží se ani spojovat slabiky, takové ma, ta, ba sice ano, ale to už uměl cca v 7mi měsících a od té doby se v tomto ohledu nikam neposunul.
Snad nepokládám směšné otázky, zatím se tím nechci moc znepokojovat, jen mě zajímá Váš názor...
Velmi děkuji za odpověď
Petra
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.