| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Neumí kreslit v 5 letech

22.7.2009 14:49:42   Markéta Lukáčová
Hezký den přeji paní Terezo,

Předně musím poznamenat, že Vaši otázku bych doporučila konzultovat s rozumnou paní psycholožkou v pedagogické poradně (školka Vám určitě na žádost dá doporučení - já byla v PPP již s 3-letou dcerou, když to vypadalo, že je levačka a psycholožka mi to jen potvrdila a v MŠ ji tedy nechaly paní učitelky dělat vše levou rukou.) V poradně Vám také poradí cvičení, která s ní provádět (mají je sepsány na několika stranách - my je dostali v září opět pro naši nyní už 12-ti letou Anežku, když nestíhala svou levou rukou a špatným návykem úchopu zapisovat učivo v Primě).

Takže jen přidám "laický" pohled vycházející z mých zkušeností z vlastními dětmi a z mých výtvarných kroužků. Všimla jsem si, že máte 3 dcerky...:-). Určitě už nyní pozorujete, že je každá naprosto jiná. Já měla na starší Anežku vlastně více času a tak nějak mne tvoření s ní jako výtvarnici stále bavilo a neúspěchy neodradily. Přesto, že je jinak naprosto v pohodě má Anežka dodnes problém s jemnou motorikou a ve 3.třídě a nyní v Primě jako jediná dostala dvojku z VV. Je naopak naprosto úžasná v jiných oblastech a už nyní vím, že se ve světě neztratí. (A díky testům a posudku z PPP má ve škole nabídnuty možnosti jako psát zápisky rovnou do počítače, kopírovat si je apod.)- i s vědomím možného problému jsme školu volili a jsme rádi, že takto jinak bystrým dětem vycházejí vstříc. Na druhého Vojtu (má za sebou první třídu) už tolik času není, je ale pravý opak Anežky - vydrží hodiny něco šroubovat, vybarvovat, obtahovat, úkoly si dělá sám a jeho písmo je jak z tiskárny - je půntíčkář.

Takže doporučení na závěr - hlavně klid, poraďte se s odborníky, holčičku všemožně motivujte k jakékoliv ruční činnosti (modelování, korálkování) a pro práci s pastelkami a tužkou bych doporučila hlavně měkké (HB 3, pastelky např. Progresso), aby i při slabém tlaku psala/malovala krásně sytě.

Hezký den přeje
Majka
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.