| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Sporná diagnóza odstranění nosní mandle

10.7.2009 8:30:49   stirek
Dobrý den, mám 4-letého syna, který od Vánoc začal trpět vleklou rýmou a také zřetelnou nedoslýchavostí. Dětská lékařka mi doporučila navštívit s ním ORL lékaře. Navštívili jsme tedy nejbližší lékařku, která se zeptala, jestli máme doporučení (což jsem písemně neměla). Když jsem řekla, že jdeme s nedoslýchavostí, zeptala se na rýmy, zda při spaní chrápe, zda má otevřenou pusinku a zda mívá záněty středního ucha (přičemž syn trošku chrápe a má otevřenou pusu jen při rýmě a zánět neměl žádný). Poté provedla velmi rychlé vyšetření uší, nosu a nosní mandle a závěr byl, že syn bude na 99% alergik (promodralé sliznice) a nosní mandle je velká, takže rovnou na operaci – už psala žádanku. Byla jsem tím trošku zaskočená, tak jsem řekla, že si to ještě rozmyslím. Nechci nijak hodnotit odbornost paní doktorky, jen její přístup byl strohý až nepříjemný. Rozhodla jsem se zajít ještě za další paní doktorkou, ke které chodí má matka. Ta provedla vyšetření uší, ale pak si nás pozvala na další návštěvu až nebude mít syn rýmu a doporučila do té doby kapat nosní kapky. Pravdou je, že po úplněm vyléčení rýmy se synova nedoslýchavost téměř (nebo úplně?) ztratila. Poté provedla paní doktorka měření sluchu a vyšlo, že je v pořádku. Paní doktorka prohlásila, že nosní mandli není třeba vyšetřit. Přesto jsem ji o to poprosila, i když s tím moc nesouhlasila. Po jejím vyšetření byl závěr – nosní mandle není zvětšená a operace je zcela zbytečná. Při rýmě máme kapat kapičky, aby se uvolnila Eustachova trubice a jiný problém není.
Můj dotaz zní, jak se nyní mám rozhodnout. Mě se více „líbí“ přístup i závěr druhé paní doktorky, ale je úplně opačný od toho prvního. A na další vyšetření už nechci syna vodit. Není to přece pokusný králík a vyšetření je dost nepříjemné.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.