| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Angíny - pyogenes a nízké ASLO

4.6.2009 12:00:56   Tomáš
Dobrý den, prosím vás o radu. Před rokem jsem po mnoha letech dostal anginu. Vyléčeno Ospenem. Bacil streptokok pyogenes. Po 20 dnech znovu angina, znovu Ospen, tentokrát nezabral, proto Dalacin. Nosičem byl zjištěn syn, má ho tam bohužel i po přeléčení. Měsíc poté jsem dostal Luivac. I když jsem se z angíny nakonec jakžtakž uzdravil, zůstala mi bolet uzlina pod levou mandlí. Jenom bolela na dotek a při otočení hlavy, ale silně. Doktoři že prý to nic není a nemám si toho všímat. Jenže i po minimální zátěži, např. 10 minut na rotopedu, jsem byl několik nocí spocený a špatně se mi spalo, několikrát i hleny a rýma. Větší zátěž jsem raději nezkoušel. Po půl roce jsem s tím začal chodit k doktorům, protže jsem chtěl sportovat. Prohlídka ORL nic. Zubní nic. ASLO jen 40 jednotek. Pak ultrazvuk - reaktivní uzliny na celém krku, tato nejvíc. Dál nic. Prý jsem zdravý. Tak jsem tomu dal ještě měsíc a šel si zahrát fotbal. Do dvou dnů angína jak řemen. Výtěr znovu pyogenes. Léčení Penicilin. Za 3 dny po dobrání angina zpět. Léčení Augmentin. Za 4 dny po dobrání začala bolet uzlina a za další 3 zpět angína. Dostal jsem Neloren. Po 14 dnech od dobrání (včera) kontrolní výtěr a Pendepon. Uzliny nikoho nezajímají, nyní bolí pod pravou mandlí. Týden po Nelorenu mě začalo píchat v kloubech prstů na rukou i nohou a dále bolesti v pravém lokti při natažení ruky. Obvodní dává ruce pryč a na ORL chtějí trhat mandle, pokud bude výtěr pozitivní.
1) Můžou bolestivé uzliny souviset s těmi anginami?
2) Může být nějaký problém v mandlích i pokud je krev v pořádku? (Tj. takové ty běžné rozbory jako CRP, sedimentace apod. a nízké ASLO). Například mi dělali ASLO přímo u anginy před nasazením ATB a bylo jen 211 jednotek.
3) Je výše popsané podle Vás dostatečné k trhání mandlí, když jsem s nimi dříve problémy neměl?
Děkuji předem za odpověď
Tomáš
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.