| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Phenaemaletten a kojenecká žloutenka

8.10.2008 22:46:38   lucien
Dobrý den,
paní doktorko, moc Vás prosím o radu a posouzení léku Phenaemaletten, který předepsal dětský lékař mému dvou a půl měsíčnímu chlapečkovi na žloutenku. Synek měl po propuštění z porodnice bilirubinu v krvi něco málo přes dvěstě. Nyní pan doktor odebral vzorek ač chlapeček, nebyl žlutý, aby se ujistili, že je vše v pořádku. Byla mu zjištěna zvýšená hladina bilirubinu. šedesát, a tak nám doktor předepsal zmíněný Phenaemaletten, který je indikovám jako antiepileptikum, hypnotikum a sedativum, proto nechápu, proč byl tento lék předepsán na žloutenku. Co s tím můžeme dělat? Jak je žloutenka, která trvá tak dlouho, pro dítě nebezpečná?
Ještě bych chtěla zmínit, že pan doktor říkal, že by to měl brát měsíc, až poté znovu zkontrolujeme hodnoty... zdá se mi to moc dlouho, někde na internetu, jsem se dočetla, že to může být návykové a má to i negativní účinky. Prosím, můžeteme mi poradit,
Mockrát předem děkuji za odpověď. Lucie Nováková
Názory k dotazu (1 názorů)
Zltacka sponka 9.11.2018 14:19

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.