tisk-hlavicka

Vedlejší účinek...

11.12.2014 Mgr. Andrea Dovalová

Venku začalo mrznout a mnozí z nás opět trpí rýmou i silnějším zahleněním.

Když propukne rýma u nás doma, volíme samozřejmě homeopatika, odvary, bylinné tinktury a proplachování nosu. Na silně vhlký kašel a hustou rýmu nám však pomáhá i odvar ze lněného semínka. Lněné semínko totiž čistí a hojí sliznice, i odhleňuje.

Připrava:

1 litr vařící vody a 1 polévková lžíce lněného semínka (může být i zlatý len, odvar bude hustější)

Postup:

Do vařící vody nasypeme lněné semínko, vaříme 5 minut, poté scedíme. Před podáváním můžeme osladit medem, přípradně dochutit citronem - bude chutnat téměř jako bylinný čaj a ochotně ho vypijí i děti. Pokud by bylo obtížné tento odvar do dětí dostat, můžeme ho použít řidší, tzn. že použijeme méně semínka, nebo ho vaříme kratší dobu. Odvar je trochu slizký.

A co je vedlejším účinkem?

Náš nejstarší syn trpí atopickým ekzémem. Při každé viróze se mu ekzém zhoršil, více svědil a postižené místo se zvětšovalo. Když jsme začali zkoušet účinek lněného odvaru, změnilo se to. Najednou jsme si s manželem všimli, že s každou virózou se ekzém viditelně zlepšil. Nezmizel úplně, ale zlepšení bylo vidět. Teď, když je už trochu starší, se nám podařilo dospět do stádia, kdy má ekzém "pouze" v zimě. Když se mu zhorší, nasadíme mu alespoň dvoutýdenní "semínkovou" kůru. Každé ráno dostává místo ranního čaje hrneček odvaru ze lněného semínka. Zatím se nám to pokaždé osvědčilo.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.