tisk-hlavicka

Pojďte s námi na návštěvu do Dětského domova v Dolních Počernicích

27.8.2000 Marta Kosobudová Náhradní rodinná péče 1 názor

Dětský domov v Dolních Počernicích se nachází na území Prahy 9. Je umístěn v zámku postaveném v minulém století. V roce 1920 byl zámek prodám hlavnímu městu Praze a od té doby slouží sociálním účelům. Jak to zde vypadá v současné době?

DD má kapacitu 42 dětí, děti jsou rozděleny do tří výchovných skupin. V každé skupině je 14 dětí. Děti mají k dispozici 22 ložnic, 3 obývací pokoje, máme kuchyň a společnou jídelnu a malé kuchyňky pro každou skupinu.

Děti navštěvují ZŠ v Dolních Počernicích, dvě děti chodí do MŠ, máme 11 dětí, které navštěvují odborná učiliště.

Pro děti z ostatních DD pořádáme lehkoatletický trojboj – „Memoriál L. Hanušové“, pro děti a veřejnost v obci „Běh babího léta“, „Předvánoční běh“ atd. Dalo by se říci, že děti žijí a jsou vychovávány ve sportovním duchu, mají možnost jezdit do divadel, ale přece jim podstatná věc chybí. Žijí zde bez lásky těch nejbližších, prožívají stavy osamělosti. Dětský domov není ideální prostředí pro vývoj dítěte, byť o děti pečují vychovatelé, kteří mají svoji profesi rádi a snaží se děti pochopit.

Hledáme proto stále rodiny, které mají otevřenou náruč, otevřené srdce a odvahu přijmout citově opuštěné dítě do rodiny. Hledáme rodiny, které mohou poskytnout rodinné zázemí dětem, jež ho bohužel nikdy nepoznaly. Hledáme rodiny, které se rozhodly pro trvalé přátelství. Vzor pro budoucí život je pro dítě dobrá rodina, hezké rodinné vztahy, ne dětský domov.

Řídíme se názorem filozofa Platóna: „Starajíce se o štěstí druhých, nacházíme své vlastní.“ Možná, že toto sdělení vyvolá ve vás otázky – jak pomoci druhým. Přijďte do našeho dětského domova, ráda vám vše zodpovím.

Kontaktní adresa:
Marta Kosobudová – ředitelka DD
Národních Hrdinů 1
190 12 Dolní Počernice
Tel.:02/ 81930129

Názory k článku (1 názorů)
Ohlas Radka Stará 25.8.2003 18:32
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.