tisk-hlavicka

Na první kontrolu a velké překvapení

14.8.2000 Lída Mikulová

Chodím na gynekologii do soukromého porodnického sanatoria Natalis v Táboře (po příšerných zkušenostech se státní porodnicí) a jsem navýsost spokojená.

Paní doktorce jsem hned ve dveřích hlásila onu šťastnou událost. Zeptala se mě na termín poslední menstruace a pak řekla, že mi raději udělá ultrazvuk, aby to nebylo mimoděložní těhotenství. A pak jsem zažila šok. Paní doktorka se zahleděla na monitor a diktovala sestře "…u pravého vaječníku cysta… v děloze dvě projasnění, jinak vše v pořádku…" A pak ke mně: "…jsou to dvojčata…".

Pak, když jsme se vrátily do ordinace, mě paní doktorka poučila, že jednak by se z cysty mohlo vyklubat mimoděložní těhotenství, takže, kdybych měla nějaké křeče v břiše, nebo výtok, nebo něco neobvyklého, mám se nechat okamžitě dovézt do porodnice a jednak, že mám dvojvaječná dvojčata, což ještě nemusí být definitivní. Že se stává, že se jedno z nich ztratí, nebo je organismus vypudí. A že se uvidí. Pak si mě objednala na odběry krve a moči a na prví poradnu s tím, že mi potom vystaví průkazku a to ostatní, co je třeba. Manželovi jsem to řekla až venku, kde hlídal holky (aby jim neudělaly z čekárny kůlničku na dříví :->

Byl to pro nás docela šok. Dvojčata? To znamená dohromady čtyři děti. Pak jsme se ale rozesmáli. Máme jeden ve druhém oporu, máme se rádi, bude to tvrdé, ale společně to zvládneme. Potrat u nás navíc nepřichází v úvahu, protože dítě, tak to cítíme, je živou bytostí s právem na život již od početí. Oslavili jsme tu radostnou novinu dvojitou zmrzlinou v cukrárně, což se holkám moc líbilo:)

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.