tisk-hlavicka

Klíčovou dírkou - O vysvědčení rodičů

30.6.2004 Silná Magda 3 názory

Rychle běžela z práce na tramvaj. V ruce čtvero pugétů pro učitelky svých dětí. Dobíhala tramvaj a jedna z květin se nalomila. Pohodila hlavou. To zalomí a půjde to.

Ostatně - pokud nejmladší dcerka donese celé květenství, bude to stejně zázrak. Na dalším přestupu čekala déle a bylo jasné, že vyzvednout dcerky těsně po obědě se jí v nové školce nepovede.

Doběhla a dcerky se nadšením nad květinami až daly do výskotu a už už se dohadovaly, která daruje jakou barvu. „Mami, já dám dvě, ano?“ „Holky vezmeme to hopem nebo paní učitelky ve vaší „staré“ školce už nezastihneme. Pojďte, nejraději by ta svá kačátka postrkovala před sebou. Holčiny sbalily každá svá „fidlátka“ (sáček plný bačkorek, věcí na převlečení), ostatně už budou mít prázdniny a šly.

Snažila se. Usilovná matka je povzbuzovala a vylíčila jim, že ještě koupí něco sladkého, co třeba dortík každé paní učitelce? Holky nadšením vířily. „Mami, koupíš nám zmrzku?“, se jí nezdálo něčím proti. Dvakrát citrónovou, jednou jogurtovou, ale holky už opravdu letíme!!!!

Před cukrárnou se nejmenší rozhodla trucovat. Půjdu svým tempem a žádná matka mě tu nebude popohánět. Leda, leda bych dostala máminu ruku.

A matka? Podlehla a ke dvěma taškám přes rameno, čtveřici květin v ruce, se stěhovala na předloktí krabice s dortem pro paní učitelky. A volná ruka se už už natahovala po nejmladší dcerce. A najednou se stalo něco, co znala jen z éry grotesek. Maminka nějak zavrávorala, krabice se na předloktí zhoupla na jednu stranu, na druhou a šup obrat o sto osmdesát stupňů a buch na zem. A bylo. Dcerky úžasem přestaly lízat zmrzlinu a tiše pozorovaly mamku, co bude následovat.

A najednou s úderem krabice na zem jako by něco spadlo i z oné rádoby ctižádostivé matky a ona se začala smát. Obrátila krabici s dorty, ofoukla vrchní víko a paní učitelky ve školce si jistě ještě dlouho budou onen „dar“ pamatovat, ostatně skrz slzy smíchu, když jim celou situaci líčila, ani neviděly.

A já Vám přeji, abyste se na vysvědčení či jiné naše důležitosti dívali se stejným nadhledem a shovívavostí.

Možná mnohem důležitější je dojem, který z nás budou děti mít…..

Názory k článku (3 názorů)
Marcela a Anthony*29.1.2004 30.6.2004 22:55
*Parádní! Klár@ 1.7.2004 8:26
**Re: Parádní! :) 27.7.2004 19:11
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.