tisk-hlavicka

Pizzová zahrádka

12.5.2004 Souradová Věra

Máte rádi pizzu? Tak si udělejte pizzovou zahrádku. Vypadá dobře a ještě líp chutná...

Hodně z potřeb na přípravu pizzy můžete vypěstovat na každé zahrádce: rajčata, papriky, cibule, palivé papričky (jalapenos), basalku, dobromysl (oregano), tymián, petrželku můžete pěstovat i na malé zahrádce, chce to jen dobrou hlínu, pravidelné zalévání a sluníčko. Aby to děti víc bavilo a bylo to vtipné a dekorativní, můžete si na zahrádce udělat pizzu.

Tenhle nápad můžete klidne vyzkoušet i na balkóně, ve veliké míse. Nebo můžete místo kousků pizzy sestavit kroužek z větších květníků.

Na zahrádce vytvořte z kamenů, nebo dřevěných kůlů či plastikových tyček kruh o průměru asi 2 až 2 a půl m. A "vykrojte" kusy pizzy pro každou z rostlin, kterou chcete pěstovat. Můžete klidně dát dva druhy koření do jednoho kousku.

Na tuhle plochu se vám vejde jeden keřík rajčat. Tři keříčky sladké bazalky, jedna dobromysl(velmi se rozrůstá), 10 až 12 cibulek, tři sazenice paprik (zelených nebo červených), tři pálivé papričky, jedna sazenice tymiánu a dvě petrželky. Rajčatovou sazenici, která bude vysoká, zasaďte na nejsevernější místo kruhu, aby při putování sluníčka neubírala slunce ostatnim rostlinám. Zbytek rostlinek zasaďte podle libosti. Můžete podle chuti i něco přidat či ubrat (pažitku, česnek a pod.)


Spoustu pizzových zahrádek je i na internetu. Tato je ze stránek www.kidsregen.org.

Pořádně zalejte a přikryjte jakýmkoliv organickým materiálem. Na obrázku je použita sláma. Její žlutá barva vypadá barevně - doplňuje a představuje sýr na pizze.

Dobře zalévejte a pečujte o malou zahrádku... Do dvou měsíců už mohou děti sklízet svou zeleninu, některé druhy koření už dříve. Do polévky, do omáček. Na pizzu pak už dodáte jen těsto a třeba salám, sýr, to co hrdlo ráčí a může si pochutnat celá rodina, nebo můžete pozvat kamarády na dobrou pizzu.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.