tisk-hlavicka

Životodárný hlen aneb Symptotermální metoda I.

13.2.2004 Alena Harless 327 názorů

Snažíte se počít? Víte, že přicházející ovulaci vám oznámí cervikální hlen? A víte také, že tento hlen ovlivňuje životnost spermií a jeho nevhodná kvalita vám může bránit v početí?

Každá snažilka ví, že si má měřit teplotu, aby určila, kdy a jestli vůbec ovuluje, aby vhodným načasováním tulení zvýšila pravděpodobnost početí na maximum. Není ale k vzteku, že měřením teplot se ovulace zjistí, až když už je dávno po ní?

Kdyby se mě někdo před půlrokem zeptal na symptotermální metodu, odpověděla bych mu: "To víte, že ji znám. Je to dobrá věc na zjištění ovulace, ale to je asi tak všechno." Taky bych mu řekla, že jako antikoncepční metoda je celkem bídná, protože jediné jisté neplodné dny jsou u této metody až po ovulaci, což znamená více než polovinu cyklu sexuálně abstinovat. Ne, děkuji pěkně. Že mi sledování symptomů může říct o mém těle daleko víc, než jen kdy a jestli vůbec ovuluji, to jsem nevěděla.

Pak se mi do ruky dostala knížka Taking Charge of Your Fertility autorky Toni Weschler. Musím říct, že jsem své dosavadní názory musela přehodnotit. Dověděla jsem se v ní hodně zajímavých věcí, takže teď bych je ráda předala i vám. A aby to nebylo nesrozumitelné, zkusím to podat co nejcelistvěji, tedy včetně základních informací, které nejspíš většina z vás už zná.

Symptotermální metoda

Symptotermální metoda je založena na hodnocení znaků (symptomů) plodnosti, které jsou odrazem hormonálních změn v těle ženy během menstruačního cyklu.

Touto metodou určujeme plodné a neplodné dny ženy. Může tak sloužit jak pro účely antikoncepční, kdy nechceme počít, tak i při snahách zcela opačných, když se otěhotnět snažíme.

Kromě toho, pomocí této metody můžeme identifikovat některé gynekologické problémy svého těla, jako jsou:

 • anovulace (cyklus, kdy nedojde k ovulaci)
 • opožděná ovulace
 • krátká luteální fáze (druhá část cyklu) znemožňující uhnízdění oplodněného vajíčka
 • neplodný cervikální hlen
 • hormonální poruchy včetně nízké hladiny progesteronu či estrogenu
 • prodělaný spontánní potrat
 • nepravidelné a abnormální krvácení
 • poševní zánět
 • zánět močových cest
 • anomálie čípku

Základní znaky plodnosti

Základní znaky plodnosti jsou tři:

 • bazální teplota těla
 • cervikální hlen (hlen děložního čípku)
 • poloha děložního čípku

Dnes se budu věnovat hlenu čípku, abych dostála nadpisu článku a taky abych poukázala na nedoceněný význam tohoto symptomu.

CERVIKÁLNÍ HLEN (HLEN DĚLOŽNÍHO ČÍPKU)

Hlen je produkován sliznicí děložního čípku, ne pochvou, proto někdy používané označení poševní hlen není správné.

Pravděpodobně jste slyšely(-i), že hlen je produkován v období ovulace, takže na začátku a na konci cyklu by měla být pochva suchá a v období ovulace vlhká. Je to trochu složitější. Zejména: není důležitá kvantita, ale kvalita.

Sledování tohoto symptomu je cenné jednak, že nám měnící se kvalita oznámí přicházející ovulaci, a taky, že kvalita hlenu má vliv na životnost spermií:

Žádný hlen = spermie nepřežijí několik hodin.

Plodný hlen = spermie mohou žít až 5 dnů.

Znalostí kvality svého hlenu tedy jednak určíme poměrně přesně neplodné dny před ovulací a na druhou stranu taky nejplodnější den cyklu, kdy je maximální šance početí.

Rozeznáváme čtyři kategorie hlenu:

 • žádný
 • lepkavý
 • krémový
 • konzistence vaječného bílku (nejplodnější)

Zjišťování kvality hlenu

Pánové tuto pasáž přeskočí; dámy mi odpustí značně naturalistický popis.

Kvalita hlenu se zjišťuje několikrát (minimálně třikrát) denně, kdykoliv jdeme na záchod. Začíná se první den po skončení menstruace. Dobré je před zjišťováním provést několik stahů poševních svalů, čímž hlen snázeji steče k poševnímu vchodu.

1. Nejdřív se zaměř na pocity při poševním vchodu - nic (sucho), lepkavost, vlhko nebo slizko jako kdybys seděla v kalužce vaječného bílku.

2. Pak se zaměř na zjištění kvality hlenu pomocí prstů: Rozevři stydké pysky a setři hlen z poševního vchodu. Promni ho mezi prsty. Připadá ti, že máš prsty suché? Lepí se to? Je to krémové? Slizké až lubrikační? Pak pomalu prsty rozevři, jestli se hlen bude natahovat.

Místo prstu lze taky použít toaletní papír. Při stírání se zaměř, jak papír klouže po stydkých pyscích - špatně klouže (sucho), hladce (jako namazaný krémem) nebo velmi lehce s lubrikačními pocity?

3. V době nejplodnějších dnů je třeba se při usednutí na záchod dívat pod sebe, protože často hlen konzistence vaječného bílku sám od sebe steče do vody. Při dopadnutí na hladinu vytvoří kuličku, která se pak jako zakalený žmolek potopí ke dnu. Takový hlen je značně vodnatý, po stečení ti poševní vchod může připadat překvapivě suchý.

4. Pokud se ti nedaří získat žádný hlen při poševním vchodu - můžeš ho zkusit stáhnout přímo z čípku pomocí ukazováčku a prostředníčku. Pokud se rozhodneš zjišťovat kvalitu přímo na čípku, musíš to tak provádět pokaždé celý cyklus - nelze střídat zjišťování na poševním vchodu se zjišťováním na čípku.

5. Všímej si taky, jak se během dne hlen jeví na spodním prádle. Nejplodnějsí hlen je vodnatý, takže tvoří vlhký kroužek, sušší hlen tvoří spíš protáhlou či hranatější skvrnu.

6. Na konci dne si pak do tabulky zaznamenej pocity, kvantitu a kvalitu (včetně barvy a konzistence) nejplodnějšího hlenu toho dne. Např. třikrát jsi zjistila spíš krémový a jen jednou vodnatý jako bílek - zaznamenej bílek.

7. Je důležité se naučit rozlišovat cervikální hlen od ostatních tekutin, které by mohly hodnocení mást: poševní zvlhčení, tekutina pohlavního vzrušení, sperma, lubrikační gely a spermicidy, což popisuji níže. V zásadě hodnocení hlenu neprovádíme při sexuálním vzrušení a bezprostředně po pohlavním styku.

Vyhodnocení hlenu

Žádný hlen:

Suché pocity. Prsty mohou při stírání připadat vlhké, ale na vzduchu rychle oschnou bez zanechání lepivého pocitu.

Lepkavý hlen:

Zakalený, bílý nebo žlutý, někdy čirý. Může být docela hustý. Důležitá je lepkavost a nízký obsah vody. Může být drobivý až šupinatý, jako pasta, nebo vazký až gumovitý.

Při rozdělení prstů může zformovat hromádku.

Krémový hlen:

Mléčný, lehce zakalený, bílý nebo žlutý. Má konzistenci krému nebo lotion. Vlhčí, vodnatější, řídký. Při rozdělení prstů se nenatahuje, ani netvoří hromádku, zůstává hladký jako lotion.

Hlen konzistence vaječného bílku:

Většinou čirý, ale může obsahovat zakalená vlákna. Velmi kluzký a vlhký jako bílek. Silně lubrikační pocity. Při rozdělení prstů se natahuje od 2 do 25 cm.

VRCHOL

Vrcholem nazýváme nejplodnější den cyklu, který nám oznamuje, že ovulace proběhne do 24 hodin. Je to poslední den nejplodnější kvality hlenu. Přestože se nazývá vrcholem, neznamená to, že tělo v tento den produkuje nejvíc hlenu - většinou největší množství hlenu je produkováno den před vrcholem.

Typický průběh změn kvality hlenu

Produkce hlenu je ovlivňována hladinou estrogenu. Hlen se postupně začne vytvářet asi 7 až 10 dní před ovulací, po vrcholu jeho tvorba náhle ustane. Vrcholem (PK - z anglického "peak") je v uvedené tabulce den patnáctý.

Určení vrcholu při nestandartním průběhu

Žádný den nebyl zjištěn hlen bílkové konzistence, takže vrcholem je poslední den krémového hlenu.

Pokud po nejplodnějším bílkovém hlenu se ještě objeví jeden den krémového hlenu, je vrcholem poslední den bílku.

Pokud silné lubrikační pocity přetrvávají ještě další den po posledním dnu s bílkovým hlenem, je tento den považován za vrchol, ikdyž se nepodařilo zjistit žádný hlen.

Díky stresu (či jinému faktoru) ovulace neproběhla 14. den, takže se tělo začalo znovu připravovat na ovulaci 16. den. Pravý vrchol je tedy až 17. den, ovulace proběhla 18. den.

CERVIKÁLNÍ HLEN VERSUS SPERMA A JINÉ TEKUTINY

Poševní tekutina:

umožňuje každodenní mírné zvlhčení pochvy, není však hlenovitá, na vzduchu rychle osychá. Pokud čípek neprodukuje žádný hlen, vnitřní povrch pochvy ti bude připadat, jako když si přejedeš prstem uvnitř v puse po tváři.

Tekutina sexuálního vzrušení:

má stejný charakter jako poševní tekutina (taky na vzduchu rychle osychá), jen ve větším množství. Je produkována žlázami uvnitř pochvy blízko poševního vchodu.

Někdy může být cervikální hlen také velmi vodnatý, je však důležité, že není ve vodě rozpustný. Pokud si nejsme jisti, můžeme použít test se sklenicí vody - hlen klesne ke dnu, poševní tekutina se rozpustí.

Sperma:

je vazký, bělavý, vláknitý hlen nebo slizká pěna, spíše řidčí, na prstech snázeji osychá, při natahování se snadno trhá. Cervikalní hlen je spíš čirý, hustší a elastičtější.

Aby nás sperma nemátlo, snažíme se ho z těla co nejdřív a nejdůkladněji vypudit opakovaným stahováním poševních svalů a stíráním z poševního vchodu (k svalovým stahům můžeme přidat i dřepy). A to platí i pro snažilky - nemá smysl se snažit sperma v těle držet celý den, stačí být po tulení v klidu 30 minut.

Lubrikanty:

mohou být na vodní bázi (méně časté), pak se chovají jako kapalina pohlavního vzrušeni - na vzduchu rychle osychají, nebo mohou být na olejové bázi (častější), ty pak mají trvalejší lubrikační účinky, na vzduchu neosychají, ale zanechávají mastné skvrny, nejsou však hlenovité. Olejové lubrikanty zvyšují riziko poševních zánětů.

Naprostá většina umělých lubrikantů zabíjí spermie!

STANOVENÍ PLODNÝCH A NEPLODNÝCH DNŮ

Nepopsala jsem všechny znaky plodnosti, ale jen cervikální hlen, takže proto neuvádím kompletní stanovení plodných a neplodných dnů pro celý menstruační cyklus, ale jen pravidla vztahující se k hodnocení hlenu.

1. Pravidlo suchých dnů

Pro dny před ovulací platí, že pokud během dne nezjistíš při poševním vchodu žádný hlen, ten večer se nemusíš bát, že budeš oplodněna. Pozor, pro pohlavní styk v jinou denní dobu (kdy nemáme dostatek věrohodných měření) je třeba zjišťovat aktuální stav hlenu přímo na čípku.

Přestože lepkavý hlen většinou neumožňuje početí, musíme ho brát jako potenciálně plodný, protože během několika hodin se může přeměnit na krémový, který už přežití spermií umožní.

2. Pravidlo čtvrtého dne po vrcholu

Obecně platí, že od večera čtvrtého dne po vrcholu až do konce cyklu jsi neplodná, ale:

Pokud zároveň neprovádíme měření bazální teploty, které by nám potvrdilo proběhlou ovulaci, jsou za neplodné dny považovány jen ty, kdy není přítomen žádný hlen.

Pokud ovulace 100% proběhla, jsme od čtvrtého dne neplodné až do konce cyklu a to včetně dnů se sporadickým výskytem lepkavého či krémového hlenu.

Pozn.: Aby to někoho nemátlo: Čtvrtý den po vrcholu = třetí den po ovulaci.

Tak a to je pro dnešek vše, bazální teplotu a polohy čípku popíšu příště.

Ještě jednou připomínám, že všechny obrázky a většina údajů byly použity z knížky Taking Charge of Your Fertility autorky Toni Weschler.

Všechny zdraví Alena.

Názory k článku (327 názorů)
poradci PPR v České republice Míla Kramná 13.2.2004 12:15
*Budete uvádět i pomůcky? Vera S. Clarisska 7, USA 18.2.2004 2:40
mohu potvrdit Deni+František+Ella 13.2.2004 13:13
Poradite? Krispina, miminko 13.2.2004 14:53
*Re: Poradite? Alena 13.2.2004 15:59
**Re: Poradite? Krispina 14.2.2004 20:27
**Vajecny bilek misto cervikalniho hle... ALI-BABA 2.7.2004 19:38
*Re: Poradite? Kik+3 16.2.2004 7:35
**Re: Poradite? Krispina 16.2.2004 9:28
*bílek jako po tulení? petra25 20.5.2004 19:9
Ovulace Radka 13.2.2004 23:3
*Re: Ovulace MarkétaP + 4 dcerky 14.2.2004 11:15
*Ovulace je individualni Dagi13 16.2.2004 9:4
*Re: Ovulace andrea 16.2.2004 13:19
**Re: Ovulace Zdeňka (Áňa02,Majda03,Matěj05) 16.2.2004 13:43
**Re: Ovulace MarkétaP + 4 dcerky 16.2.2004 20:18
**Re: Ovulace Svetlana. 16.2.2004 20:57
**Re: Ovulace Svetlana. 16.2.2004 20:59
***ppr andrea 19.2.2004 9:9
****Re: andrea babeta 20.2.2004 9:24
*****Re: andrea andrea 20.2.2004 9:37
******Re: andrea babeta 20.2.2004 14:39
*Re: Ovulace Alena 16.2.2004 16:55
**Re: Ovulace jana 23 a1 /2 11.3.2005 18:7
***Re: Ovulace Lisa 11.3.2005 19:17
***Re: Ovulace Lisa 11.3.2005 19:23
Pochvala Ennywan 14.2.2004 14:27
*Knizka o PPR v cestine Dagi13 16.2.2004 8:37
**Re: Knizka o PPR v cestine mgr. lausmanová 10.11.2004 14:36
*Další dobrá knížka andrea 16.2.2004 13:9
**Re: Další dobrá knížka - kontakt pro... Zdeňka (Áňa02,Majda03,Matěj05) 16.2.2004 13:34
Kvalita hlenu Míša (jeden syn) 16.2.2004 14:32
*Re: Kvalita hlenu Alena 16.2.2004 16:30
**Ty kapky na zlepšení hlenu se jmenuj... Zdeňka (Áňa02,Majda03,Matěj05) 17.2.2004 8:51
***Re: Ty kapky na zlepšení hlenu se ... Adina 18.2.2004 8:7
****Re: Ty kapky na zlepšení hlenu s... Adina 18.2.2004 8:12
*****Re: Ty kapky na zlepšení hlenu... Zdeňka (Áňa02,Majda03,Matěj05) 21.2.2004 10:43
anovulace babeta 17.2.2004 15:9
*Re: anovulace Mimca 17.2.2004 16:10
**Re: Jakepak 2 az 3 Vera S. Clarisska 7, USA 18.2.2004 2:1
***zajímavé informace babeta 18.2.2004 11:53
***Re: Jakepak 2 az 3 Mimca 23.2.2004 14:15
*Re: anovulace Alena 18.2.2004 17:37
**Re: anovulace babeta 19.2.2004 9:24
***Re: anovulace Alena 19.2.2004 17:52
****Re: anovulace babeta 20.2.2004 8:39
**Re: anovulace Lubica 20.2.2004 8:45
***Re: anovulace Alena 22.2.2004 20:57
****Re: anovulace Lubica 25.2.2004 8:0
*****Pro Lubicu Alena 17.3.2004 17:44
******Re: Pro Lubicu Lubica 19.3.2004 8:52
*******Re: Pro Lubicu Alena 19.3.2004 20:19
*****Re: anovulace katarína 22.5.2006 20:32
indukovana ovulacia Svetlana. 19.2.2004 15:17
*Re: indukovana ovulacia andrea 19.3.2004 16:15
Hlen bedla 19.2.2004 15:34
*Množství hlenu andrea 20.2.2004 12:26
Neshoda hlenu a teploty Iva 20.2.2004 19:23
*Re: Neshoda hlenu a teploty Alena 22.2.2004 21:17
**Zmena hlenu po poceti Sqeeky a kluci 02/05 a 06/08 26.3.2004 14:54
***tabulky andrea 31.3.2004 8:46
***Re: Zmena hlenu po poceti Kristie 28.4.2004 15:23
dobry clanek veronika 27.2.2004 15:42
Dá se kniha sehnat v češtině? Martina, zatím jen toužící po miminku 29.2.2004 18:40
*Re: Dá se kniha sehnat v češtině? andrea 1.3.2004 8:56
**Re: Dá se kniha sehnat v češtině? Martina, zatím jen toužící po miminku 1.3.2004 16:51
*Re: Dá se kniha sehnat v češtině? Alena 17.3.2004 17:53
*Re: Dá se kniha sehnat v češtině? Eva 2.4.2004 14:30
OVULACE? Lenka 8.3.2004 9:41
*Re: OVULACE? babeta 8.3.2004 10:32
*Re: OVULACE? Alena 17.3.2004 17:12
**Re: OVULACE? Bambína 31.3.2004 16:28
Jiný hlen + ředění hlenu Iva 22.3.2004 22:29
*Re: Jiný hlen + ředění hlenu andrea 23.3.2004 15:51
Jak zkavalitnit hlen Jana 25.3.2004 12:59
*Jak ty kapky a sirupy užívat? Dita 25.3.2004 19:25
**Re: Jak ty kapky a sirupy užívat? Jana 28.3.2004 20:2
Jak rozeznat hlen od spermatu? Marry 30.3.2004 20:32
*Hlen jako rosol Kristie 28.4.2004 15:29
**Re: Hlen jako rosol Lucka 27.9.2006 15:3
bezradná... Pavla 7.5.2004 9:10
*Re: bezradná... Týna, jedna dcera - 4roky 10.5.2004 14:18
**Re: bezradná... Pavla 12.5.2004 10:30
***Re: bezradná... Alena 13.5.2004 20:39
****Re: bezradná... Pavla 17.5.2004 11:36
***zprávička pro Pavlu Týna, jedna dcera - 4roky 14.5.2004 13:54
****Odpověď pro Týnu Pavla 17.5.2004 11:9
*****Re: Odpověď Týna, jedna dcera - 4roky 17.5.2004 16:12
******Týně Pavla 18.5.2004 8:46
******Týně Pavla 18.5.2004 8:46
*******Pavle Týna, jedna dcera - 4roky 18.5.2004 11:20
********Re: Pavle Jitka 18.5.2004 13:46
*********Jitce Týna, jedna dcera - 4roky 20.5.2004 10:25
**********Re: Týně Jitka 4.6.2004 16:47
***********zvyseny prolaktin Alena 4.6.2004 19:14
***********Jitce Pavla 8.6.2004 8:28
***********Pro Jitku Týna, jedna dcera - 4roky 14.6.2004 18:20
********Pozdrav pro Týnu Pavla 24.5.2004 10:40
*********Re: Pozdrav pro Pavlu! Týna, jedna dcera - 4roky 24.5.2004 11:29
**********Psaníčko Týně Pavla 25.5.2004 8:42
***********Pavle - ze by? Týna, jedna dcera - 4roky 25.5.2004 9:33
************Nevím nevím Pavla 25.5.2004 10:31
*************Re: Nevím neví... Týna, jedna dcera - 4roky 25.5.2004 17:46
**************Pozdravení p... Pavla 26.5.2004 8:29
***************držím pale... Týna, jedna dcera - 4roky 26.5.2004 23:5
****************Re: drží... Pavla 27.5.2004 8:5
*****************Pavle!... Týna, jedna dcera - 4roky 28.5.2004 13:3
******************Re: P... Pavla 31.5.2004 11:1
*******************Re: P... Konstanta & 3 raraši 31.5.2004 11:47
********************Re: P... Pavla 31.5.2004 12:45
*******************Skvěl... Týna, jedna dcera - 4roky 31.5.2004 13:54
********************děkuj... Pavla 1.6.2004 10:56
*********************Re: d... Týna, jedna dcera - 4roky 2.6.2004 17:43
**********************Pozdr... Pavla 4.6.2004 13:45
***********************Re: P... Pavla (1 dítě) 4.6.2004 14:11
************************Re: P... jinka 4.6.2004 15:44
************************Re: P... Konstanta & 3 raraši 4.6.2004 16:46
***********************Koneč... Týna, jedna dcera - 4roky 14.6.2004 18:12
************************výzvě... Pavla 24.6.2004 12:17
*************************Re: v... Týna, jedna dcera - 4roky 24.6.2004 12:28
**************************Re: v... Pavla 25.6.2004 8:24
***************************Re: v... Lucka 24 28.6.2004 9:59
****************************Re: v... Týna, jedna dcera - 4roky 28.6.2004 21:30
*****************************Re: v... Lucka 24 29.6.2004 17:10
****************************Vítej... Pavla 29.6.2004 13:28
*****************************Re: V... Lucka 24 29.6.2004 17:20
***************************Pavle Týna, jedna dcera - 4roky 28.6.2004 21:26
****************************Pořád... Pavla 29.6.2004 9:15
*****************************Pro P... Týna, jedna dcera - 4roky 30.6.2004 11:39
******************************Jak s... Pavla 12.7.2004 11:44
***********************Re: P... Jarka, 1beruška 25.6.2004 15:20
************************Pozdr... Pavla 25.6.2004 21:41
*****Re: K tomu "zázračnému&qu... *Martina*snažilka*od 5/2002* 12.7.2004 10:59
*****Re: K tomu "zázračnému&qu... *Martina*snažilka*od 5/2002* 12.7.2004 10:59
*****Re: Odpověď pro Týnu k 15.12.2004 20:52
*****Re: Odpověď pro Týnu k 15.12.2004 20:52
*zase nic... Týna, jedna dcera - 4roky 15.5.2004 12:37
Alenka, Dakujem! Lubica ( 12 tt ) 27.5.2004 10:50
*Re: Alenka, Dakujem! Alena 29.5.2004 18:20
*Re: Alenka, Dakujem! Lucie D. 29.6.2004 2:31
Hlen = plodnost? Štěpka 13.6.2004 18:32
*Děkuji vám všem! Lucie D. 24.6.2004 1:34
*Re: Hlen = plodnost? Dancul 24.9.2004 12:14
špinění při ovulaci Deni 28.6.2004 10:26
*Re: špinění při ovulaci *Martina*snažilka*od 5/2002* 12.7.2004 11:8
*bazalna teplota po ovulacii Lenka,snazilka 13.7.2004 13:55
**Re: bazalna teplota po ovulacii Adina 13.7.2004 14:27
***Re: bazalna teplota po ovulacii Lenka,snazilka 13.7.2004 16:19
Nezkušenost Janča 23.7.2004 12:10
*Re: Nezkušenost Hanka 23.7.2004 19:0
**dotaz Nela, 29 žádné mimi 3.9.2004 9:57
***Re: dotaz Hanka 4.9.2004 12:37
****Re: dotaz Nela 6.9.2004 8:11
*****Re: dotaz Hanka 7.9.2004 19:16
******Re: dotaz Nela, 29 žádné mimi 9.9.2004 9:51
******:-(( Nela, 29 žádné mimi 9.9.2004 11:24
*******Re: :-(( Alena 10.9.2004 23:9
kapky proti kasli na zlepseni hlenu Alena 10.9.2004 23:14
*Re: kapky proti kasli na zlepseni hlen... Jája 22.9.2004 9:1
**Hlen Misa,27 22.10.2004 9:41
*dekujeme Sona, 16mes. Marion 5.12.2004 3:58
Ovulácia po vysadení HA Monika* 26.10.2004 7:49
*Re: Ovulácia po vysadení HA Michala,29 27.10.2004 2:38
**Re: Ovulácia po vysadení HA Monika 28.10.2004 10:39
***Re: Ovulácia po vysadení HA Helena 31.10.2004 17:15
****Re: Ovulácia po vysadení HA Lucie,snažilka 5.11.2004 16:24
*****Re: Ovulácia po vysadení HA lenka 5.11.2004 20:57
******Re: Ovulácia po vysadení HA Lucie,snažilka 8.11.2004 8:27
*******Re: Ovulácia po vysadení H... Monika* 12.11.2004 7:53
********Re: Ovulácia po vysadení... Lucie,snažilka 12.11.2004 10:11
*********Re: Ovulácia po vysade... Monika* 12.11.2004 13:14
**********Re: Ovulácia po vysa... Lucie,snažilka 12.11.2004 13:55
***********Re: Ovulácia po vy... Monika* 15.11.2004 13:34
************Re: Ovulácia po ... Lucie,snažilka 15.11.2004 14:50
*************Re: Ovulácia p... Monika* 16.11.2004 9:39
**************Re: Ovulácia... Lucie,snažilka 16.11.2004 14:35
***************Re: Ovulác... Monika* 21.11.2004 18:23
****************Re: Ovul... Lucie,snažilka 22.11.2004 14:5
*****************Re: Ov... Monika* 23.11.2004 15:27
******************dokto... Mici, snazilka pod vedenim doktoru 24.11.2004 13:55
*******************Re: d... Monika* 30.11.2004 7:58
********************Re: d... Lucie,snažilka 30.11.2004 13:15
*********************Re: d... Monika* 3.12.2004 13:20
**********************Re: d... Lucie,snažilka 6.12.2004 12:15
***********************Re: d... Monika* 20.12.2004 8:30
************************Re: d... Lucie,snažilka 20.12.2004 8:36
*************************ferti... Iva (Aneta03, Radovan06) 20.12.2004 11:19
**************************Re: f... monika* 7.1.2005 8:26
********************Re: d... Janča 6.12.2004 19:40
*********************Re: d... Monika* 9.12.2004 16:18
**********************Re: d... Janča 9.12.2004 18:36
porad se snazim... Ina 25.11.2004 18:20
*Re: porad se snazim... Lucie,snažilka 26.11.2004 8:34
**Re: porad se snazim... Ina 26.11.2004 16:40
*Re: porad se snazim... agent 30.11.2004 17:8
**Re: porad se snazim... agent 1.12.2004 11:40
**Re: porad se snazim... agent 1.12.2004 11:42
**Re: porad se snazim... agent 1.12.2004 11:42
***Re: porad se snazim... Lucie,snažilka 2.12.2004 16:3
ticker Ab 29.11.2004 17:17
dotaz Tiffi 7.12.2004 21:52
*Re: dotaz Miruš 8.12.2004 12:13
**není to brzo? Snažilka Hanka  13.12.2004 8:41
***Re: není to brzo? Tiffi 13.12.2004 18:44
****Re: není to brzo? Miruš 14.12.2004 9:35
*****Re: není to brzo? Tiffi 14.12.2004 15:4
****Re: není to brzo? Hanka Snažilka 14.12.2004 10:2
*****Re: není to brzo? Nivea 14.12.2004 12:9
*****Re: není to brzo? Tiffi 14.12.2004 14:5
******Re: není to brzo? Nivea 14.12.2004 17:39
*******Re: není to brzo? Tiffi 14.12.2004 20:18
********Re: není to brzo? Nivea 15.12.2004 8:10
********Re: není to brzo? Nivea 15.12.2004 8:10
hlen vs. ovulace Elena 14.12.2004 8:21
První příznaky těhotenství Nivea 16.12.2004 15:31
*Re: První příznaky těhotenství Nivea 16.12.2004 15:31
**Re: První příznaky těhotenství Tiffi 16.12.2004 17:6
***Re: První příznaky těhotenství Nivea 17.12.2004 17:34
***Re: První příznaky těhotenství Nivea 18.12.2004 12:5
****Re: První příznaky těhotenství Tiffi 19.12.2004 15:26
*****Re: První příznaky těhotenství Nivea 19.12.2004 18:20
******Re: První příznaky těhotenst... agent 20.12.2004 11:41
*******Re: První příznaky těhoten... agent 20.12.2004 11:48
********Re: První příznaky těhot... Tiffi 20.12.2004 18:40
*********Re: První příznaky těh... Nivea 20.12.2004 21:45
********Re: První příznaky těhot... Nivea 20.12.2004 21:48
********Re: První příznaky těhot... Nivea 20.12.2004 21:48
********Re: První příznaky těhot... Nivea 20.12.2004 21:48
********Re: První příznaky těhot... Nivea 20.12.2004 21:48
*********Re: První příznaky těh... agent 21.12.2004 11:40
**********Re: První příznaky t... Nivea 21.12.2004 12:2
***********Re: První příznaky... agent 21.12.2004 14:20
************Re: První přízna... Nivea 21.12.2004 14:31
*************Re: První příz... agent 21.12.2004 14:53
***********Re: První příznaky... Tiffi 21.12.2004 14:40
************Re: První přízna... agent 21.12.2004 15:4
*************Re: První příz... Tiffi 21.12.2004 15:25
**************Re: První př... agent 22.12.2004 15:42
*************Re: První příz... Nivea 21.12.2004 17:22
**************Re: První př... July, dcerka a syn 21.12.2004 17:29
***************Re: První ... ZuziP 21.12.2004 17:33
****************Re: Prvn... agent 21.12.2004 18:27
**************Re: První př... agent 21.12.2004 18:14
**************Re: První př... agent 21.12.2004 18:20
***************Re: První ... Nivea 21.12.2004 19:24
Těhotenský testík Tiffi 22.12.2004 17:6
*Re: Těhotenský testík Nivea 22.12.2004 21:14
Kam se stratily prispevky? agent 23.12.2004 8:51
*Re: Kam se stratily prispevky? agent 23.12.2004 8:56
*Re: Kam se stratily prispevky? Tiffi 23.12.2004 13:8
**Re: Kam se stratily prispevky? Nivea 23.12.2004 13:25
***Re: Kam se stratily prispevky? Tiffi 23.12.2004 15:9
****Re: Kam se stratily prispevky? Nivea 23.12.2004 18:33
Doufám Nivea 26.12.2004 13:44
*Test Nivea 26.12.2004 23:33
**Re: Test Bára 27.12.2004 14:58
***Re: Test Nivea 27.12.2004 16:12
****Re: Test Bára 27.12.2004 23:16
*****Re: Test Nivea 28.12.2004 9:5
******Re: Test Tiffi 28.12.2004 11:49
******Re: Test Bára 28.12.2004 13:3
******Re: Test Bára 28.12.2004 13:12
*******Re: Test Tiffi 28.12.2004 13:28
********Re: Test Jana P. 28.12.2004 16:26
*********Re: Test Bára 28.12.2004 22:8
**********Re: Test Jana P. 29.12.2004 9:27
*******Re: Test Nivea 28.12.2004 20:42
Hodně štěstí Jana P. 2.1.2005 19:8
Holky, tak jak jste na tom??? Nivea 5.1.2005 12:18
*Re: Holky, tak jak jste na tom??? agent 12.1.2005 8:21
**Re: Holky, tak jak jste na tom??? agent 12.1.2005 14:6
***Re: Holky, tak jak jste na tom??? Monika* 13.1.2005 11:50
nešťastná Tiffi 7.1.2005 18:13
*Re: nešťastná Janča+Adélka9/05 a Simonka5/08 7.1.2005 22:23
**Re: nešťastná Bára 8.1.2005 12:8
***Báře Janča+Adélka9/05 a Simonka5/08 8.1.2005 12:13
*Re: nešťastná Nivea 9.1.2005 16:37
Ach jo Bára 10.1.2005 12:37
*Báře Janča+Adélka9/05 a Simonka5/08 10.1.2005 18:15
**Re: Báře Bára 10.1.2005 21:30
snažilka Tiffi 11.1.2005 16:17
*Re: snažilka Janča+Adélka9/05 a Simonka5/08 11.1.2005 19:40
**Re: snažilka Tiffi 13.1.2005 12:49
***Re: snažilka Janča+Adélka9/05 a Simonka5/08 13.1.2005 16:24
*Re: snažilka Nivea 16.1.2005 20:33
**Re: snažilka Mici, snazilka pod vedenim doktoru 17.1.2005 17:37
***Re: snažilka Tiffi 17.1.2005 18:32
****Re: snažilka Nivea 17.1.2005 19:25
*****Re: snažilka Tiffi 17.1.2005 21:3
***Re: snažilka Tiffi 17.1.2005 18:46
****Re: snažilka agent 18.1.2005 8:19
*****Re: snažilka Nivea 18.1.2005 14:10
******Re: snažilka Hanka 18.1.2005 14:31
*******Re: snažilka Vanda 25.1.2005 17:49
********Re: snažilka Hanka 30.1.2005 8:46
******Re: snažilka Hanka 18.1.2005 14:46
******Mateřská Janča+Adélka9/05 a Simonka5/08 18.1.2005 15:31
*******Re: Mateřská Sylvie 18.1.2005 16:48
********Re: Mateřská Nivea 18.1.2005 19:39
*********Re: Mateřská Sylvie 18.1.2005 20:1
**********Re: Mateřská Nivea 19.1.2005 7:30
***********Re: Mateřská agent 19.1.2005 9:19
************Re: Mateřská Tiffi 25.1.2005 15:7
*************Re: Mateřská agent 25.1.2005 15:54
*************Re: Mateřská agent 28.1.2005 8:21
**************Re: Mateřská agent 25.3.2005 9:49
**************Re: Mateřská agent 25.3.2005 9:52
***************Obrázek Simča, dcery *1988 a 1997 25.3.2005 15:23
****************Re: Obrá... Simča, dcery *1988 a 1997 25.3.2005 15:25
****Re: snažilka Mici, snazilka 27.1.2005 17:42
*****Re: snažilka Tiffi 29.1.2005 13:54
******Re: snažilka Nivea 30.1.2005 17:4
*******zmatená Tiffi 18.2.2005 18:9
********Re: zmatená agent 21.2.2005 14:3
********Re: zmatená agent 21.2.2005 14:4
********Re: zmatená agent 21.2.2005 14:4
********Re: zmatená Janča+Adélka9/05 a Simonka5/08 23.2.2005 18:29
Clostilbegyt agent 8.2.2005 8:14
Clostilbegyt agent 17.2.2005 13:5
že by?? Tiffi 17.2.2005 20:21
že by?? Tiffi 18.2.2005 17:48
Kde jsou prispevky???????????? agent 25.2.2005 9:57
hlen v těhotenství petula 29.4.2005 14:42
hlen Petka 15.6.2005 8:59
tabulky maja 1.10.2005 18:18
Poradite mi prosím?? Lucka Karásková 29.9.2011 17:29
kysele zapáchající hlen marta 16.7.2013 17:24




Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.