tisk-hlavicka

Proč v naší rodině žije téměř rok studentka z Itálie?

11.4.2018 Zuzana Konečná

Hostíme studentku z Itálie. Je to velmi milá dívka, která do naší rodiny okamžitě zapadla.

Mladí lidé z různých částí světa přijíždějí do Česka, aby poznali náš jazyk, kulturu a získali nové přátele. Chodí do typické české střední školy a žijí v tzv. hostitelských rodinách, jichž se stávají na omezenou dobu součástí. Učí se češtinu a získávají poznatky z nové, leckdy i exotické, země. Hostitelská rodina naopak hoštěním, které dělá zdarma - jen pro dobrý pocit, získává nového syna/dceru a spoustu zajímavých mezikulturních zážitků. Některá přátelství přetrvávají celý život.

Co rodině Greplových hoštění přináší:

Hostíme studentku z Itálie. Je to velmi milá dívka, která do naší rodiny okamžitě zapadla. Alessia a má dcera Iva jsou stejně staré. Obě tedy získali stejně starou sestru. A je s nimi opravdu sranda. Občas některá přijde ráno v oblečení, které je té druhé a hrozně se podiví. No neva, jsou sestry. Náš syn Roman, díky Alessině skvělé angličtině konečně pochopil, že jeho znalost je sice ve škole na jedna, ale že přeci jen potřebuje více těch komunikačních schopností nežli školních frází. Také nás Alessia naučila vařit správné italské špagety a skvělé tiramisu. A v létě se chystáme za jejich rodinou do slunné Itálie. Přála bych všem rodinám, ať student přinese čerstvý vánek do jejich rodin. Je to vynikající zkušenost.

AFS Mezikulturní programy, o.p.s. je nezisková, mezinárodní, dobrovolnická organizace, která se již více než 20 let zabývá vzděláváním v ČR. AFS má partnerské organizace ve více než 60 zemích celého světa. Každý rok přijíždí za studiem cca 70 studentů ve věku 15-18 let a žijí rozmístěni po celé republice viz mapa. Studenti pochází z cca 27 zemí světa - z Evropy, Jižní a Střední Ameriky i Asie.

Více informací na www.afs.cz

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.