tisk-hlavicka

Online sbírka na podporu dětí, které potřebují pomoc

9.11.2017 Dobročinné sdělení

Alenka je vymodlená čtyřletá holčička, o kterou se její otec nikdy příliš nestaral. Byl to alkoholik s vleklými psychickými problémy, který Alenku i její maminku psychicky i fyzicky týral. Nakonec utekly do azylového domu, kde společně začínají nový život. I když maminka pracuje na plný úvazek, nemůže Alence dopřát vše, co by chtěla. Obrátila se proto na projekt PATRON, který pomáhá zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem v celé České republice. Díky štědrým dárcům se podařilo pro Alenku vybrat dostatek finančních prostředků na zaplacení školních obědů a školného ve školce.

Čtyřletý Garik měl těžký příchod na svět. Narodil se přidušený a první tři dny svého života strávil v inkubátoru. Když mu bylo sedm měsíců, maminka si všimla, že se hůře hýbe. Diagnóza zněla jasně – dětská mozková obrna doprovázená částečným ochrnutím pravé poloviny těla. Rodiče na tuto diagnózu rychle zareagovali a začali s Garikem pravidelně cvičit. Opakovaně také jezdí na lázeňské pobyty, kde si Garik vyzkoušel jízdu na motopedu, což je motorem poháněný léčebný pohybový přístroj podobný klasickému rotopedu. Díky online finanční sbírce se PATRONovi podařilo vybrat celou částku na tuto nápomocnou, ale velmi nákladnou pomůcku. Garik tak nyní obě nožky procvičuje v domácím prostředí a připravuje se na jízdu na kole, kterou pro malou sílu v pravé noze zatím nezvládá.

Tyto příběhy demonstrují práci PATRONa. PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem a cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám v celé České republice. Jádrem naší práce je zveřejňování příběhů dětí, které neměli v životě štěstí. Pro každé dítě a jeho příběh se snažíme získat finanční prostředky, které by pokryly jeho konkrétní potřeby. Takovými potřebami mohou být zdravotní pomůcky, sportovní vybavení, uhrazení zájmového kroužku nebo vzdělávání, ale i další pomoc rodinám s dětmi v nouzi. Na cílovou částku se libovolným příspěvkem skládá více jednotlivců. Pracovníci projektu PATRON poctivě ověřují všechny informace o rodině a dítěti a garantují tak pravdivost příběhu.

Každý může přihlásit do projektu příběh dítěte a stát se patronem (osobou, která se zaručí za pravdivost příběhu), stačí k tomu pouze souhlas zákonného zástupce. Mezi našimi patrony máme učitele, vedoucí zájmových kroužků, pracovníky neziskových organizací, pracovníky OSPODu nebo rodinné přátele.

Máte-li v okolí dítě, které potřebuje pomoci, nenechávejte si to pro sebe. Znáte rodinu, která si nemůže dovolit zaplatit zdravotní pomůcku pro své dítě? Víte o dítěti, které nechodí na obědy do školní jídelny, protože na to jeho rodina nemá peníze? Potřebuje pomoc Vaše dítě? Podělte se o jejich příběhy a pomozte nám vrátit jim naději na lepší zítřky.

Pomůžeme!

INFO@PATRONDETI.CZ

Podrobné informace na: https://patrondeti.cz/

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.