tisk-hlavicka

České rodiny měsíčně vydají za dítě průměrně 5 700 Kč

7.6.2017 Kateřina Štěrbová, NN 1 názor

V kategorii dětí do 6 let patří mezi nejvyšší měsíční položky také náklady na mobilní komunikaci.

Čechům v životě záleží především na rodině a vztazích. Matky si nejvíce cení zdraví svých nejbližších a o své děti se starají velmi zodpovědně i v rámci finančního zajištění.

Nejdůležitější je pro matky zdraví jejich dětí, rodiny a přátel a dobré mezilidské vztahy v nejužším kruhu jejich blízkých. Kariéra a peníze zůstávají na druhé koleji. Ukazuje to exkluzivní průzkum NN pojišťovny mezi třemi stovkami českých matek s dětmi do šesti let.

V průměru české matky vydají za své děti 5 700 korun za měsíc, což je pětina průměrného rodinného rozpočtu. Z toho jde přitom téměř 1 900 korun na dobrovolné výdaje, kde dominují dárky, vitamíny a potravinové doplňky nebo peníze na zábavu a dovolenou s dětmi. Už v kategorii dětí do 6 let patří mezi nejvyšší měsíční položky také náklady na mobilní komunikaci – u pětiny rodin převyšují 430 Kč měsíčně.

Dvě třetiny českých matek podle průzkumu také věří, že nepodceňují preventivní prohlídky, a téměř dvě pětiny také nezanedbávají pohyb dětí na čerstvém vzduchu. Pravidelnost sportovního vyžití svých dětí ale podle průzkumu považuje za dostatečnou už jen pětina matek a jen osm procent se hlásí k podpoře otužilosti dětí.

Názory k článku (1 názorů)
mobilní komunikace Lucka 11.6.2017 9:53
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.