tisk-hlavicka

Jak ušetřit na výdajích za telefon v rodinném rozpočtu

24.5.2017 Komerční sdělení

Bez mobilu si dnes neumíme představit život. A co teprve naše děti. Voláme svým blízkým, vyťukáváme zprávy, a ještě stíháme psát statusy na sociální sítě. Na co nejvíc používají mobil naše děti a jak snížit faktury za telefon?

Děti nejvíc využívají mobilní data

Starší děti mají mobilní telefon v ruce prakticky pořád. Nejvíce používají mobilní data pro surfování na internetu. Bez Facebooku, Instagramu, Snapchatu nebo Twitteru to dneska prostě nejde. K tomu připočtěte nějakou tu hru na mobilu a o pořádně vysoký účet za telefon máte postaráno. Na Youtube hodně lidí vloguje a starší děti mají většinou svého oblíbeného vlogera, kterého pravidelně sledují. Každé puštěné video na mobilu spotřebuje pořádně velkou porci dat. Výdaje za telefon ale můžete snížit.

Prozkoumejte nabídky na trhu

Operátoři se předhánějí v nabídkách, z toho důvodu nepodceňujte průzkum trhu. Možná budete překvapení, kolik ve finále ušetříte. Průzkum neznamená, že budete prohlížet všechny internetové stránky jednotlivých operátorů, stačí, když použijete kalkulačku mobilních tarifů. O kolik méně zaplatíte se dozvíte během pár minut. Jakého operátora si nakonec vyberete je zcela na vás. Přes kalkulačku se dostanete k velmi zajímavým nabídkám.

Pravidla bezpečného internetu pro vaše dítě

Jestli snad máte pocit, že nejlepším řešením bude dětem internet zakázat, vězte, že to nikam nepovede. Děti si k internetu najdou přístup kdekoli. Představuje pro ně zábavu a zároveň formu komunikace. Vaším úkolem je především naučit děti, jak se mají na internetu bezpečně pohybovat a že všechno, co se dočtou, nemusí být pravda.

Co všechno musíte své dítě naučit?

  • Jak by mělo používat hesla ke svým účtům.
  • Aby nedávalo nikomu svou adresu ani telefon.
  • Vysvětlete, že nahrávání intimních fotografií je velmi nevhodné.
  • Upozorněte dítě, aby si nedomlouvalo schůzky přes internet, aniž by to řeklo někomu dalšímu.
  • Jakmile dítě šokuje nebo vyděsí obsah nějaké stránky, mělo by tuto stránku okamžitě opustit.

Zákazy většinou ničeho moc nedosáhnete. Plaťte jen jednu fakturu a mějte jeden účet, ze kterého ihned zjistíte, kolik každý člen rodiny provolal nebo stáhnul dat. Mezi rodinnými příslušníky si můžete volat zdarma a datový limit si mezi sebou rozdělíte tak, aby to všem vyhovovalo. Kontaktujte Tarifomat.cz a zkušení operátoři vám poradí, jaký tarif vybrat.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.