| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hledání 

Příběh lásky

60 společných let Marie a Alexandra.
Kdy:14.2.2024
Kde:Zámek Loučeň Nymburská 1 289 37 Loučeň
Region:Nymburk
Popis:Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Kdy jindy vyprávět příběh lásky, když ne v únoru? A jak jinak než vyprávěním skutečné velké a naplněné lásky? Kněžna Marie a kníže Alexandr prožili na Loučeni 59 let společného života.
Láska hýbe světem, spojuje lidi napříč kulturami a generacemi, nastoluje v přírodě řád a harmonii. Zima pomalu končí, a kdy jindy vyprávět počátek příběhu velké lásky než před pukáním prvního jarního kvítí.

Příběh lásky knížete Alexandra a kněžny Marie Thurn-Taxis je poutavá historická prohlídka z doby Rakouska-Uherska a První republiky. Sleduje osudy manželského páru, který na Zámku Loučeň strávil neuvěřitelných 59 let. Zde společně vychovali 3 syny, měli 12 vnoučat, a dokonce se dožili i pravnoučátek.

Navzdory obyčejům doby uzavřeli sňatek z pravé lásky, a to v Mariiných rodných Benátkách roku 1875, krátce po místním karnevalu. Páni z Loučeně dostali svatebním darem nám nedaleký zámek Mcely, ale hlavně zámek Duino na pobřeží Itálie, který Marie nikdy nepřestala navštěvovat. V doprovodu například dnes už světoznámého básníka Reinera Maria Rilkeho, který zde napsal některé své básně, se ona věnovala malbě nádherných obrazů přírody, někdy i tehdy dámám zakázaným tělesným „aktům“.

Naopak kníže Alexander se krom místní správy Loučeně a lovu divokých šelem rád věnoval umění skrze hudbu. Pan Bedřich Smetana, který na sklonku života bydlel na jeho panství mu věnoval duet „Z domoviny“, který měl svou premiéru zde v hudebním salónku, za zvuku našeho autentického piana a knížecích houslí.  

 Příběh lásky není jen o unikátním svazku dvou výjimečných lidí, je o celých třech generacích, které následovali a byli ovlivněny silnými vazbami lásky, která nabírala s časem přirozeného vývoje, různých podob a rolí. V pozdější fázi života kněžna Marie s Alexandrem procestovali Afriku a podívali se i do daleké Asie, čerpali inspiraci z dobrodružných cest a učili se skrze cizí kultury vidět svět takový, jaký je. 

Pro krásný  večer na zámku Loučeň doporučujeme zakončit romantickou večeří v zámeckém hotelu Maxmilian, nebo ještě lépe strávit na zámku celou noc v některém z našich hotelových pokojů, nebo v zámeckém apartmánu či v Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den. Doporučujeme rezervaci předem.

10. únor 2024 10:00 – 10. březen 2024 17:00
Mapa:
GPS:50°17'12.919”N, 15°1'28.574”E
WWW:https://www.zamekloucen.cz/a/pribeh-lasky-marie-a-alexandr-2023
Vložil: Admin
Názory k aktivitě (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

zpět

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.