tisk-hlavicka

Jak vybrat dětskou židli a stolek pro malé děti

15.5.2014 Komerční sdělení

Správný způsob sezení a masivní dřevo jako materiál pro dětské židle.

Trh nabízí nepřeberné množství židlí a stolků pro děti. Je možno vybrat dřevěné, plastové, kovové, z dřevovláknité desky MDF, kovové, textilní, kožené, polstrované. Je jen na rodičích, případně na dětech, jaký nábytek si z široké nabídky vyberou. Nábytek je kupován, když začíná dítko sedět a obvykle dítěti vydrží do věku cca 6 let, kdy rodiče pořizují nábytek pro školáka.

Správný způsob sezení

Správný způsob sezení na židli je takový, když dítě dosáhne nohama na zem a nohy v kolenou má ohnuté do tupého úhlu. V tabulce je uvedeno, jaká je doporučená výška stolu a sedáku židle pro konkrétní výšku dítěte.

Dřevo

Dřevo je tradičním materiálem pro výrobu nábytku, je to ušlechtilý živý materiál a v přírodě má specifické postavení. Dřevo pochází buď z jehličnatých stromů, nebo z listnatých stromů. Dalším důležitým dělením je tvrdost dřeva. Měkké dřevo se snadněji opracovává, ale je náchylnější k mechanickému poškození (např. smrk, borovice, lípa). Středně tvrdé dřevo se získává např. z buku, jasanu a tvrdé dřevo pochází z dubu, habru.

Masivní dřevěné židle

Sehnat první opravdovou dětskou dřevěnou židli a stolek obyčejně v rodičích probouzí touhu objevit "něco skvělého, originálního". Ať to zaujme nejen je, ale hlavně malé ratolesti. A což takhle sedět na kvalitním dřevěném hřbetě vtipné kočičky? Tak z této židle bude naprosto krásný dětský koutek v pokojíčku! Dřevo je přírodním materiálem, obecně má dlouhou životnost. Z dlouhodobého hlediska je nákup mnohem výhodnější investicí, než pořízení levného nekvalitního nábytku. Masivní dřevo si po dlouhé roky drží svou nadčasovost a nábytek zůstává velmi dlouho "in". Vůni a příjemný dotyk dřeva jiný materiál nenahradí.

Dřevěná židle Kočka od české firmy LARIX-TOZ s.r.o., zabývající se výrobou nábytku a hraček, uspokojí základní požadavky: kvalita, originalita, praktičnost a u dětiček vyvolá nadšení a radost z neobyčejné židle. Tuhle židli prostě vytáhnete zaprášenou a obalenou pavučinami za dvacet let z půdy s nostalgickou vzpomínkou na dětství a ona bude vypadat stále stejně.

Židle Kočka je vyrobena z masivního dřeva s lakem certifikovaným pro dětský nábytek. Sedáky jsou barevné (MDF) – modré, růžové, zelené nebo červené, či celobarevná varianta. Dětskou židličku Kočka s barevnými sedáky lze kombinovat se stolkem z masivního dřeva, či židlí jiné barvy nebo typu z nabídky firmy LARIX-TOZ a tím vyrobit dětem naprosto jedinečné tvůrčí prostředí, které potřebují nejen ke svým výtvarným činnostem. Dřevěná kočka bude navždy hezkou milou vzpomínkou na dětství.

Firma vyrábí i dřevěné kreativní hračky KIPITO (kostky, tabule, maxistavebnice). Hračky jsou z přírodního materiálu - dřeva a jsou zaměřeny na podporu dětské kreativity, představivosti, motorického vývoje a rozvíjení dětské fantazie.

Dejte svým dětem šanci dotknout se přírody, židličky i hračky přinesou do dětského pokoje sladkou vůni lesa a dřeva.

Pozor, nyní akce: V termínu 14. – 21.5. 2014 akce na Slevomatu: sleva 34% na Židličku Kočka ZDE.
Vyhledávání článků podle věku