tisk-hlavicka

Byla jsem dobrovolníkem v kulinářském ráji

Takovýhle ráj pořádá každý rok už 17 let jedna z populárních restaurací, Yaga´s café, na našem ostrově Galvestonu.

Ne nepřeháním, víte snad o jiném místě, kde můžete ochutnávat všechno od grilovaných kuřat, fajitas, nepřeberné množství ryb a mořských potvor, o kterých ani nevíte, že existují, všechny druhý divočiny, které známé u nás: jako srnce, divočáky a křepelky, ale k tomu ještě žabí stehýnka a nebo kus aligátora a to všechno pro dobro dětí?

Tak takovýhle ráj pořádá každý rok už 17 let jedna z populárních restaurací, Yaga´s café, na našem strově Galvestonu. A ještě k tomu je to bohulibá akce na podporu dětí na ostrově a všech organizací, které dětem pomáhají.

Když před 17 lety ustanovili svoji nadaci, byla to jen malá místní akce pro děti. V roce 2002 už přišlo 3.000 lidí a výdělek byl 20.000 dolarů na podporu místních dětí z Galvestonu.

Za těch předešlých 16 let už to je vydělaných 940 tisíc dolarů, které připadnou organizacím jako místní nemocnice pro dětské popáleniny, zednářská nemocnice (Shreiner´s hospital), jedna z nejlepších v Americe, Armáda spásy, dětský hospic, některé potřebné školy a vzdělávací instituce jako náš Galveston Ballet, který je otevřen všem a pro ty, kdo si nemohou dovolit platit školné, máme stipendia.

Tak jsme se do té role sudích a ochutnávačů dostaly my s Clarisskou. Mohly jsme se přihlásit na jakoukoliv kategorii, ale mně ta divočina připadala nejzajímavější, hlavně proto, že je tady jiná. Tak jsme dobrovolně pro blaho děti ochutnaly a oznámkovaly přes 20 jídel, od jelenů až po toho aligátora. Vybírat nejlepší bylo těžké. Naštěstí sudích bylo požehnaně na každý chod, takže výsledky byly jistě spravedlivé. Na vítěze se můžete podívat.

Celá akce má ještě dětský koutek a malou zoologickou zahradu, kde si děti mohou hladit zvířátka, dětský závod v běhu, 5K pro dospělé, tichou aukci darovaných uměleckých předmětů, živou muziku každý večer, můžete být sponzorem a darovat peníze, či se nechat kulinářsky rozmazlovat při sponzorském večírku. Celá akce trvá dva dny a je teď už jedním z nejdůležitějších jarních festivalů ve městě. Je to ideální rodinná akce: děti se vyřádí, všichni se výborně najedí, atmosféra je pohodová a všechno je to, jak již bylo řečeno, k bohulibému účelu, pro blaho dětí. I to epicurské ochutnávání.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.