tisk-hlavicka

Rumunské školky

17.3.2000 Michaela Mihaescu, Bukurešť 5 názorů

Bukurešť (Rumunsko) není sice ráj na zemi, jako je San Diego, ale při troše smyslu pro dobrodružství a humoru se tu dá docela prima žít.

Můj první příspěvek tedy nebude o rumunských porodicích (což není moc příjemné téma pro zdejší podmínky) ale o školkách. Mám tři a půl letého syna a protože je jedináček, rozhodli jsme se, že půjde do mateřské školy od tří let, aby nebyl doma sám s dospělými.

Nedaleko bydliště jsme narazili, zcela náhodou, na velice pěkný domeček, či spíše vilu, s ohromným dvorem plným prolízaček a pískovišť. Bydlíme v této čtvrti již třetí rok, ale nikdy jsme si nevšimli, žetento dům je vlastně mateřská škola. Ředitelka je velice příjemné paní středních let, hned nám všechno ukázala. Mají opravdu velké a pěkně zařizené prostory, třikrát týdně chodí profesorka angličtiny.

Na rumunskou školku to jsou pětihvězdičkové podmínky. Program je od 7,30 do 18,00, dostávají tři jídla: snídani , oběd /polívka, druhé jídlo a moučník/ a svačinku. Ve skupině je kolem 20 dětí a mají dvě učitelky a pomocnou sílu.

Asi jednou měsičně k ním jezdí loutkové divadlo, takže máme i my potom doma představení.

Náš kluk tam chodí rád, ani první dny neplakal nebo nevyváděl a nic nenamítal ani když jsme ho tam nechali spát v poledne (když byla nemocná paní, která ho obyčejně vyzvedává v poledne ze školky). Akorát včera ráno začal naříkat, že tam nechce, protože mu jeden kluk naplival do hrníčku a nemohl pít. No, děti jsou asi všude stejné. Zatím Vás zdravím z Bukurešti.

Michaela

Názory k článku (5 názorů)
re:Rumunské školky Jorga, syn 3,5 roku 20.3.2000 17:49
Bukurešť Vendula Dvořáková, 3 letá dcera 21.6.2003 11:50
*Re: Bukurešť Renka a Pipina 4.4.2004 17:19
Bukurešť evelin7429 12.11.2006 18:9
SD neni raj.... Gabi 10.10.2012 9:11
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.