tisk-hlavicka

Patentovaná kvalita přináší novou naději i zásadní pomoc při řešení kožních problémů

14.10.2007 PR

Extrahovaný konopný olej se stává novým klíčovým prostředkem pro přirozené a zásadní ovlivnění průběhu kožních chorob jako je lupénka, ekzém, seboroická dermatitida, akné, lupy ve vlasech a další problémy. Docílené zkušenosti naznačují jeho perspektivní léčebný vliv nejen v oblasti dermatologie.

KOŽNÍ CHOROBY A SOUČASNÁ LÉČBA

Kožní choroby jsou stále závažnějším problémem, který trápí velkou část populace od nejmenších dětí až po nejstarší lidi. Rozvoj těchto nemocí je podmíněn nejen dědičností, ale i zhoršujícím se životním prostředím a moderním životním stylem.

Není třeba hovořit o tom, že se jedná o velmi nepříjemné obtíže omezující život člověka v mnoha směrech. Léčba kožních nemocí prostřednictvím současných metod a preparátů představuje většinou celoživotní disciplinovanou péči s proměnlivými výsledky. Přitom je nutné s některými léčivy zároveň zacházet velice opatrně z hlediska jejich možných nepříznivých vedlejších vlivů na organismus.

EXTRAHOVANÝ KONOPNÝ OLEJ

Česká vědecká, výrobní a obchodní společnost Parenteral a.s. dlouhodobě provádí výzkum v oblasti využití přírodních zdrojů pro zkvalitnění života a pomoc lidem s kožními nemocemi. Na základě dosažených výsledků přichází s revoluční nadějí v podobě vysoce kvalitního extrahovaného konopného oleje, který přirozeně ovlivňuje zánětlivé procesy v kůži bez vedlejších negativních efektů.

Dermatologicky účinný přírodní olej se získává ze semen technického konopí metodou nechemické extrakce pomocí kapalného CO2, což zaručuje vznik obsahově bohatého a superčistého oleje bez přítomnosti organických nečistot a nežádoucích příměsí, především bílkovin.

Extrahovaný konopný olej je nejbohatším přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin (EFA), léčivých i dalších látek na bázi koenzymů Q. Mezi nejdůležitější z těchto kyselin, které si náš organismus neumí sám vytvořit, ale nezbytně je potřebuje, patří řada tzv. omega-kyselin: linolová (LA), linoleová (LNA), gamma-linolenová (GLA) a kyselina arachidonová (AA). V organismu se zúčastňují metabolických přeměn a fyziologicky se podílejí na jeho základních funkcích. Pro kožní choroby je podstatné, že esenciální kyseliny mj. ovlivňují intenzitu a průběh zánětlivých reakcí, aktivují leukocytární procesy a stimulují vznik nových kvalitních buněk v zárodečné vrstvě kůže.

Vědecky i prakticky bylo ověřeno, že extrahovaný konopný olej prokazuje výrazné protizánětlivé, protialergické, antibakteriální (zvláště vůči zlatému stafylokoku) a nevídané regenerační schopnosti, které jsou klíčové pro působení na postiženou kůži.

Navíc sám o sobě dokáže pronikat do hlubších vrstev kůže a působit bez použití jinak běžných syntetických keratolytických přísad (např. kyselina salicylová, močovina/urea aj.), které ji rozleptávají kvůli snadnějšímu průniku vlastních účinných složek.

NENÍ OLEJ JAKO OLEJ

Na základě nezávislých analýz bylo zjištěno, že zpracování konopných semen právě tímto extrakčním procesem zaručuje získání oleje s bohatým a optimálně vyváženým obsahem účinných látek. Výhodou takového konopného oleje je i jeho nesrovnatelná čistota, díky níž není třeba ho chemicky stabilizovat konzervačními látkami (např. parabeny, benzoáty apod.).

Parenteral a.s. je majitelem patentových a obchodních práv a jedinou firmou v České republice oprávněnou vyrábět a prezentovat přípravky s extrahovaným konopným olejem.

OBAVY Z NÁVYKOVÝCH LÁTEK

Když se řekne konopí, většině lidí se vybaví především droga známá svými halucinogenními účinky, označovaná především jako marihuana.

V případě extrahovaného konopného oleje společnosti Parenteral a.s. se není třeba obávat žádných psychotropních nebo návykových účinků. Zpracovávají se semena vyšlechtěných tzv. technických odrůd konopí, které obsahují pouze stopové, nevýznamné a zákonem povolené množství obávaných látek, které nemají žádný vliv na organismus. Pěstování těchto odrůd konopí je zcela legální a nepředstavuje žádné nebezpečí.

CutisHelp ZNAMENÁ POMOC KŮŽI

Praktickým využitím poznatků vědeckého výzkumu extrahovaného konopného oleje byla vytvořena unikátní zdravotní kosmetika značky CutisHelp, která obsahuje z hlediska svého ideálního působení na průběh kožních problémů vyvážené množství tohoto oleje v kombinaci s dalšími nedráždivými farmaceutickými komponenty.

Svým složením a působením jsou přípravky určeny k ošetření pokožky i u nejmenších dětí (kojenců), těhotných a kojících žen.

Zdravotní kosmetika CutisHelp plně využívá jedinečné přirozené vlastnosti a schopnosti extrahovaného konopného oleje na lidskou pokožku bez vedlejší zátěže organismu a přináší tak zcela novou kvalitu života všem lidem s kožními chorobami.

Přípravky této kosmetiky jsou určeny k ošetření při:

 • lupénce,
 • ekzému, zejména atopickém,
 • seboroické dermatitidě
 • akné (i těžkých formách),
 • lupech ve vlasech,
 • kožních defektech (poškození kůže),
 • oparech

Veškeré přípravky CutisHelp se nezávisle testují Státním zdravotním ústavem a před uvedením na trh se prakticky prověřují a používají na významných klinických a dalších dermatovenerologických pracovištích nejen v České republice. U pacientů i lékařů si získávají stále větší příznivé ohlasy.

SLOŽENÍ A POUŽITÍ PRODUKTŮ

Konopné masti, krémy i další produkty mají jednoduché a efektivní složení, založené na kombinaci extrahovaného oleje s dalšími vhodnými složkami, doporučovanými a akceptovanými praktickou medicínou pro konkrétní typ kožního onemocnění či poškození. Přípravky nejsou parfémovány a neobsahují žádné nepřirozené konzervační nebo jiné chemické příměsi.

Při formulaci receptur všech přípravků značky CutisHelp podle farmaceutických norem se uplatňují výhradně mezinárodním lékopisem a praktickou medicínou respektované součásti.

Vzhledem k tomu, že produkty působí na procesy v kůži zcela přirozeným způsobem, není jejich používání nijak časově omezeno, ale v jejich případě spíš platí: čím déle se jimi ošetřujeme, tím větší pozitivní vliv přinášejí nejen kůži, ale i celému našemu organismu.

PRAVIDELNÁ PÉČE - ZARUČENÝ VÝSLEDEK

Důsledným ošetřováním dochází během dvou až tří týdnů k výraznému zklidnění a ústupu projevů, které přestávají být omezujícím faktorem pro člověka s kožními problémy či poškozením.

Dlouhodobou péčí zejména u pacientů s atopickým ekzémem dochází k naprostému zklidnění pleti a vymizení obtíží i v případě těžkých forem tohoto onemocnění. Pravidelná aplikace v klidovém stadiu pleti zaručuje trvalé udržení bezproblémového stavu. Za významný úspěch považuje řada pacientů skutečnost, že se prostřednictvím produktů s extrahovaným konopným olejem zcela zbavila nutnosti potřebovat hormonální léčiva.

CutisHelp ZDRAVOTNÍ KOSMETIKA:

 • CutisHelp Konopná mast EKZÉM
 • CutisHelp Konopný krém EKZÉM
 • CutisHelp Konopná mast LUPÉNKA
 • CutisHelp Konopný krém LUPÉNKA
 • CutisHelp Konopný šampon PŘI LUPÉNCE
 • CutisHelp Konopný tělový balzám
 • CutisHelp Konopný krém denní AKNÉ
 • CutisHelp Konopný krém noční AKNÉ
 • CutisHelp Konopný krém SEBOREA při nadměrném mazotoku
 • CutisHelp Konopný šampon PROTI LUPŮM
 • CutisHelp Konopná mast DEFEKT při poškození kůže
 • CutisHelp regenerační pomáda OPAREN při oparech

PŘEHLED DOPORUČENÝCH APLIKACÍ PRODUKTŮ CutisHelp PŘI NEJČASTĚJŠÍCH KOŽNÍCH PROBLÉMECH

Kompletní sortiment CutisHelp je v prodeji výhradně v lékárnách.

www.ZDRAVOTNIKOSMETIKA.cz
www.CutisHelp.cz

MUDr. Jiří Skalický
Jana Hofbauerová, MBA
© 2007
Vyhledávání článků podle věku