tisk-hlavicka

Jaké budou letošní vánoční stromečky v Americe?

20.11.2001 Souradová Věra 2 názory

Samozřejmě patriotické. Ne, neříkejte, že něco takového by v Čechách nebylo možné.

Mám ještě schované malované i perníkové kraslice z roku 1990 v barvách trikolóry, či s tříbarevnou mašlí (ostatně ve stejných barevných kombinacích jako americké).. A vánoční karty ze stejného roku...

V Americe to jen všechno má poněkud větší rozměry. Doslova i obrazně. Zacházení s národními symboly je v Čechách střídmější a vkusnější. Ale ve vypjatých situacích se na vkus a jemnosti také moc nekouká.

A pro Američany je tohle velmi zvláštní doba. Od doby útoku na Pearl Harbor se nikdy necítili tak ohrožení a nebyli tak sjednocení. I v poklidných dobách můžete najít hvězdy a pruhy na místech, kde by je Evropan neočekával (poprsí a zadky půvabných dívek, ručníky, svetry, náušnice atd.), ale letos chtějí Američané svůj patriotismus obzvlášť zdůraznit.

A tak patriotické ozdoby na vánoční stromeček najdete v každém obchodě či katalogu. Všechny časopisy pro hospodyňky už přinesly své variace na dané téma.

Ta, kterou vám posílám, je z časopisu WOMAN'S DAY a je v něm recept, jak si upéct vlaječky i jak vyrobit ozdoby z fotek.

Tenhle nápad totiž v sobě obsahuje všechno, o čem se v Americe v rodinách mluví, co bude letošním hlavním vánočním tématem: O tom, že tu sjednocení statečně stojíme jako už naší předkové stávali v těžkých dobách, že nás něco hned tak nezlomí. Americne se budou víc než jiné roky zamýšlet nad tím, kdo jsou, odkud přišli a kam směřují... Jako každý rok, ale tentokrát asi víc do hloubky...

Proto se mi tenhle stromeček líbí. A myslím, že bez těch trikolor, jen s rodinnymi obrázky to vůbec není špatný nápad ani pro rodiny v Čechách.

Každé šikovné ruce mohou takovou rodinnou kroniku pro stromeček vytvořit, nejlíp ve spolupráci s dětmi. Potřebujete jen pár, třeba i starších rámečků, ozdobné mašle. Fotky můžete dodat originální nebo si udělat kopie na počítači.... Doplnit je můžete starými vánočními pohlednicemi, které jistě máte někde v krabici. A budete mít krásný "historický" vánoční stromeček.

Ty další příklady patriotických dekorací, které jsou na dálích obrázcích už nadchnou jen milovníky kuriosit či patrioty bez hranic, ale pro zajímavost vám je posílám.

Ale ještě jeden hezky nápad pro šikovně ruce a amerických zdrojů jsem přiložila. Ozdoby mohou být dekorací v misce, ale dají se věšet i na stromeček.

Názory k článku (2 názorů)
nevím, nevím Alex 24.11.2001 0:2
Vanoce v cizine Kristyna 27.11.2001 8:49
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.